Wpis z mikrobloga

Dobra - na start trochę na temat podstaw, czyli motywacji, a dokładniej - motywacji pozytywnej. Czym jest ten rodzaj motywacji? Motywacja pozytywna zakłada, że jeśli robimy coś dobrze, to jesteśmy nagradzani, a jeśli robimy coś źle... to jest to traktowane neutralnie (nie jesteśmy ani karani ani nagradzani). Przeciwieństwem motywacji pozytywnej jest motywacja negatywna - w tym przypadku jeśli zrobimy coś dobrze, to to jest traktowane neutralnie, ALE jeśli zrobimy coś źle, to jesteśmy karani. Przykłady obu motywacji:

MOTYWACJA POZYTYWNA


MOTYWACJA NEGATYWNA


MOTYWACJA POZYTYWNA vs NEGATYWNA


JAK TO SIĘ MA DO NAS?


CO WARTO ZAPAMIĘTAĆ?


PYTANIA DO MIRKÓW I MIRABELEK
Zastanówcie się nad tym:




MATERIAŁY
Polecam książkę M. Seligmana pt. "Optymizmu można się nauczyć"... co prawda nie jest ona aż tak bardzo o motywacji, ale o dialogu wewnętrznym, którego motywacja dotyczy ;)!



#wychodzimyzprzegrywu #motywacja #rozwojosobisty #milionowamotywacja #seligman
  • 56
@thus: #pasta

Mój stary to fanatyk coachingu i rozwoju osobistego.
Pół mieszkania #!$%@? książkami motywacyjnymi i gratisami z eventów najgorzej. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżącą na ziemi dawaną na eventach smycz albo darmowe ołówki do robienia notatek ze spiczy i trzeba wyciągać w szpitalu bo wszystkie zatemperowane na igłę. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe
@thus: Dzięki.

Czy, gdy będę siebie motywował pozytywnie słowami: "jesteś zwycięzcą", to będzie ok, czy powinienem poszukać mocniejszych słów? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@airdong - myślałem o tym, ale doszedłem do wniosku, że to by było rozmienianie się na drobne. Zanim tutaj napisałem tego posta, grupa osób wyciągnęła ten tag na ponad 400 osób. Trochę marnotrawstwem by było teraz się od tego odciąć. Poza tym wyszłoby, że chciałem się tylko ślizgnąć na czyimś tyłku, żeby się wypromować (w tym przypadku na tagu #wychodzimyzprzegrywu ). Po prostu wolę swoje działania skumulować tutaj.

@Twinkle - dzięki za