Wpis z mikrobloga

Dobra - na start trochę na temat podstaw, czyli motywacji, a dokładniej - motywacji pozytywnej. Czym jest ten rodzaj motywacji? Motywacja pozytywna zakłada, że jeśli robimy coś dobrze, to jesteśmy nagradzani, a jeśli robimy coś źle... to jest to traktowane neutralnie (nie jesteśmy ani karani ani nagradzani). Przeciwieństwem motywacji pozytywnej jest motywacja negatywna - w tym przypadku jeśli zrobimy coś dobrze, to to jest traktowane neutralnie, ALE jeśli zrobimy coś źle, to jesteśmy karani. Przykłady obu motywacji:

MOTYWACJA POZYTYWNA


MOTYWACJA NEGATYWNA


MOTYWACJA POZYTYWNA vs NEGATYWNA


JAK TO SIĘ MA DO NAS?


CO WARTO ZAPAMIĘTAĆ?


PYTANIA DO MIRKÓW I MIRABELEK
Zastanówcie się nad tym:




MATERIAŁY
Polecam książkę M. Seligmana pt. "Optymizmu można się nauczyć"... co prawda nie jest ona aż tak bardzo o motywacji, ale o dialogu wewnętrznym, którego motywacja dotyczy ;)!



#wychodzimyzprzegrywu #motywacja #rozwojosobisty #milionowamotywacja #seligman
  • 56
@sticker - to jeśli definiujesz się jako #przegryw , subskrybuj kanał #wychodzimyzprzegrywu i tam czekaj na dalsze wpisy (nie tylko moje), które pomogą ci z tego przegrywu wyjść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Carnesir - to nic straconego, że nie potrafisz na nie odpowiedzieć... mnie zajęło kilka lat zanim zrozumiałem co umiem, jakie są moje talenty i najważniejsze - co z tym mogę zrobić. W późniejszych wpisach na pod
@sticker - no widzisz ;D! ZACZYNASZ MNIEJ WIĘCEJ Z TEGO POZIOMU CO JA ;D! Pamiętaj, że zawsze się da to ogarnąć ;)! Subskrybuj ten kanał i jedziemy z koksem ;)!

@sorek - to tutaj pragnę znów przypomnieć, że to nie ja założyłem ten kanał i nie ja doprowadziłem do tego, że jest tu ponad 400 Mireczków; zasługi kieruję w stronę tych, którzy to rozkręcili, a i ja dołożę wszelkich starań, żeby pomagać
@thus: ja chętnie poczytam co napiszesz. Powoli kończy mi się okres rekonwalescencji po jednoczesnym pracowaniu w pracy i jednoczesnych zaocznych studiach, od obrony minęły dwa lata. Studia mi nic nie dały (oprócz papieru), a zniszczyły sporo zdrowia. Dochodzę do siebie po tym całym odmóżdżającym systemie edukacji. Jak zwykle problem jest z toksycznymi ludźmi, sami siebie mają za celebrytów i do wszystkiego się #!$%@?ą. Ach #!$%@? jego mać ..... Jak są pieniądze
No to mogę wam wszystkim powiedzieć, że to co tu piszecie do dla mnie osobiście komplementy... no bo jednak trzeba mieć jaja, żeby się (nawet w internecie) otworzyć i powiedzieć o swoich problemach. Szanucek, jak to mawiał Ali G.


Nie chcę wam rzucać tu pustych obietnic, że "za miesiąc ze mną to w ogóle będziecie zarabiać miliony" i Bóg wie co jeszcze. Tego się tak nie da zrobić, ale powiem wam co
@Fitzpatricki - dzięki ;)

@Micjur - czym się strułeś, tym się lecz (ʘʘ)

@Katjuch - no powiem ci, że fakt... porównując ten wpis do moich wcześniejszych, uważam, że ten jest o wiele lepszy niż moje poprzednie dokonania na mirko; ogarnąłem się i teraz wiem, co ludziom dawać, a co im jest naprawdę potrzebne ;).