Wpis z mikrobloga

Na nisko-tłuszczowej diecie stracisz więcej kilogramów

Obecnie w świcie dietetyki i fitnessu istnieją dwie, niekompatybilne opinie:
- kalorie to kaloria i mają jednakowy wpływ na poziom tłuszczu, niezależnie z czego pochodzą (z tłuszczów czy węglowodanów)
- kalorie z tłuszczu są bardziej „łaskawe” i na diecie nisko-węglowodanowej łatwiej schudnąć

Świeże badanie podważa oba te twierdzenia. Grupie 19 otyłych osób zaaplikowano dietę w której redukowano ilość energii z węglowodanów lub z tłuszczów. W przypadku redukcji ilości kalorii z tłuszczów spadek tkanki tłuszczowej był o 67% większy! Natomiast spadek masy ciała w grupie z ograniczeniem węglowodanów wynikał w dużej mierze z utraty płynów.

Bardzo istotne jest, że było to badanie przeprowadzone w komorze metabolicznej. Dzięki temu badacze mogli precyzyjnie monitorować co dzieje się z ciałami badanych. W wielu innych badaniach uczestnicy dostają zalecenia i idą do domu. W tym przypadku naukowcy dokładnie wiedzieli co jedzą, jak wydalają, co wydychają uczestnicy. Dzięki temu mogli określić w jakim stopniu każdy z makroskładników jest metabolizowany. Okazało się, że na diecie tłuszczowej wzrasta utlenianie tłuszczów [ta informacja może być ważna dla osób pragnących zejść z poziomem tłuszczu bardzo nisko], jednak relatywnie niewiele w porównaniu do dużego spadku w tempie utleniania węglowodanów (patrz obrazek). Natomiast na diecie węglowodanowej oba makroskładniki były efektywnie spalane.

Nie oznacza to, że należy u każdego minimalizować spożycie tłuszczu - to też bardzo ważny składnik naszej diety.
Nie należy wyciągać wniosku, że diety nisko-węglowodanowe są nieskuteczne niezależnie od sytuacji. Choć osobiście uważam, że są przeceniane i mogą być bardzo szkodliwe.
Należy natomiast przyznać, że diety wysoko-węglowodanowe mogą być efektywnym sposobem spalania tkanki tłuszczowej, najprawdopodobniej nawet lepszym niż diety nisko-węglowodanowe.

Link do badania: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1550413115003502

Więcej o dietach nisko-węglowodanowych i o tym czemu ich skuteczność wynika raczej z tego, że są wysoko-białkowe piszę tutaj: http://www.damianparol.com/diety-low-carb/

#dieta #mikrokoksy #zdrowie #nauka #liganauki
DamianParol - Na nisko-tłuszczowej diecie stracisz więcej kilogramów 

Obecnie w św...

źródło: comment_5FpQZxDqq9SMV2mS2xOBNTtMqFYZnKD1.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@DamianParol: tytuł twojego postu "Diety niskowęglowodanowe – nie działają!" brzmi co najmniej jak z faktu, a raczej faktoidu ;)

Widziałem że kilka osób już pisało na temat tego badania, jednak ma ono wciąż kilka problemów:
- badania trwały po 2 tygodnie – to stanowczo zbyt krótko aby organizm zmienił swoje przyzwyczajenia
- wszystkie badania były przeprowadzane na otyłych osobach nieuprawiających sportu, więc i zużycie glikogenu i jego proces resyntezy jest o
  • Odpowiedz
@DamianParol: 800 kcal z węgli to ile gram na dzień? To samo z tłuszczy. Jakie Ci ludzie mieli proporcje makro w obu wariantach? Jak ktoś je 80% kcal z węgli to też zalecisz mu obcięcie tłuszczy?

BTW: nie widziałem Cię wcześniej, dzięki za posta, pisz dalej, fajnie mieć tutaj kogoś kto na serio podchodzi do dietetyki.
  • Odpowiedz
@DamianParol: Jako osoba kiepsko zorientowana w dietetyce, która zrzuciła ostatnio 23 kg (wprowadzając umiarkowaną ilość ruchu do kompletnie siedzącego trybu życia), niewiele skumałem z tego wpisu.

Badania wzajemnie się wykluczają, wnioski są trochę nijakie bo nie oznacza tego, nie wyciągać tamtego...

Brakuje mi jakiegoś uproszczenia dla ignorantów, którzy po prostu zapychają kichę jak są głodni i nie mają ochoty doktoryzować się z kulinariów bo mają pracę i hobby, jedno i drugie
  • Odpowiedz
@rtone: Odjęli im od diety 200g węgli lub prawie 100g tłuszczu. Nikt nie je 80% kalorii z węgli - są tacy co próbują, ale to nierealne na dłuższą metę.
@Masterfcb: Jak chcesz schudnąć to mniej niż zwykle, starając się obciąć tłuszcze (np. masło, tłuste mięso, większe dodatki oliwy itp)

@mateusz-wielgosz-777: Jak upraszczam to krzyczą, że za bardzo uproszczone i że przekłamuje :)
Wniosek z tego badania jest taki, że
  • Odpowiedz
@DamianParol: Rozumiem. Lepiej niż myślisz bo piszę o nauce i technologii, ale po prostu w kwestii dietetyki zieje u mnie ogromna pustka a "próg wejścia" wydaje się spory plus jest zalew wariactwa, "organiczna żywność", zły gluten, sól bez GMO i temu podobne.

Rozumiem, że ser żółty to raczej tłuszcz a ryż to raczej węglowodany... Ale nie wiem czy pytać bo ani jednego ani drugiego raczej nie skreślę z diety :)
  • Odpowiedz