Wpis z mikrobloga

Jak osiągać cele: 3 czynniki, które dadzą Ci maksymalne szanse

Nowy wpis na #tlokmyslenia zajął trochę więcej czasu, niż się spodziewałem, ale liczę, że efekty będą warte zachodu.

Ostatnio moim polem zainteresowania jest #motywacja, #psychologia z nią związana i to, jak można wykorzystać wyniki badań z tego obszaru, by wspomóc nasz #rozwojosobisty. Wiedzę zawartą w nowym wpisie zaczerpnąłem w większości z książki Succeed: How We Can Reach Our Goals, którą mocno polecam, bo to naprawdę jedna z bardziej konkretnych pozycji, jaką ostatnio czytałem. Wcześniej brnąłem mozolnie przez Mindset: The New Psychology of Success - to, co w Mindset było treścią caaałej książki, w Succeed jest zgrabnie podsumowane w jednym podrozdziale. Nic, tylko czytać - i książkę, i wpis!

Czuć, że #wygryw jest bliżej po lekturze?

#blog #reklama #milionowamotywacja
  • 6
Jak osiągać cele: 3 czynniki, które dadzą Ci maksymalne szanse


@GrayTzar: straszne pieprzenie, mój drogi. Cały pierwszy akapit, 26 linii tekstu, poświęciłeś zasadzie starszej niż psychoterapia, normalnie określanej przez psychologów jednym zdaniem. Jeśli chodzi o cel, to naprawdę, większych banałów i komunałów nie mogłeś przepisać. A ubieranie ich na styl amerykański w określenia w stylu "metoda smart" jest tak samo uczciwe, jak sprzedawanie ludziom diety "custom fit", sprowadzającej się do zasady:
@Phallusimpudicus: Streszczenie masz przy końcu wpisu pod nagłówkiem "W skrócie". A o myśleniu trzeba czasem pomyśleć, bo robimy to cały dzień - lepiej to robić świadomie, tak, żeby przynosiło nam korzyści, a nie nas blokowało. Trochę tak jak z oddychaniem: robimy to cały czas, ale świadomy i celowy oddech przynosi większe korzyści. To powiedziawszy, oczywiście szukanie przykładu u innych to również świetny sposób, żeby się rozwijać.

@TheMan: Co sprawia, że
@Phallusimpudicus: Streszczenie masz przy końcu wpisu pod nagłówkiem "W skrócie". A o myśleniu trzeba czasem pomyśleć, bo robimy to cały dzień - lepiej to robić świadomie, tak, żeby przynosiło nam korzyści, a nie nas blokowało. Trochę tak jak z oddychaniem: robimy to cały czas, ale świadomy i celowy oddech przynosi większe korzyści. To powiedziawszy, oczywiście szukanie przykładu u innych to również świetny sposób, żeby się rozwijać.


@TheMan: Co sprawia, że
@Nabucho: Metoda SMART to żaden wielki system; to bardziej coś w rodzaju checklisty cech, które powinien mieć dobry cel. Niektórzy zapominają o tym, żeby ich cel miał jakikolwiek termin wykonania, inni zapominają wyznaczyć cel, który da się będzie zmierzyć i czerpać z niego rzeczywistą satysfakcję - SMART pomaga uniknąć takich problemów. Czasami to wszystko, czego potrzeba, patrz: zadania "na kiedyś" i zadania "na jutro".

Co do Twojej drugiej myśli: nie kieruję