Wpis z mikrobloga

Dobra, już ponad 4 miesiace jak jestem na #dieta #redukcja ... W sumie mogę zrobić #chwalsie 11 kg w dół, 9 cm w pasie mniej, 7% tkanki tłuszczowej ubyło. Dieta, bieganie i boks, ani jednej minuty na siłowni, suplementy bcaa, gainer i białko wpc. Wcześniejsze wpisy na #dietapolski Pozdro! #pokazforme
polskipl - Dobra, już ponad 4 miesiace jak jestem na #dieta #redukcja ... W sumie mog...

źródło: comment_cv9dCVLwDOgmv7x2tj5YCCUVLlaEuTNW.jpg

Pobierz
  • 43
@kiedys_mialem_lepszy_brzuch: dawno temu chodzilem 3 miesiace na siłownie i grałem w siatkówke, a od 2,5 roku boks, pompki, przysiady tak ogólnorozwojowo i w zeszłym roku zacząłem też biegać, w tym roku dalej boks 3 razy w tygodniu, bieganie 2-3 razy po ok 8 km, po kazdy treningu pompki, przysiady, brzuszki, planki, pajacyki itp.

@FotoDieta: z 88,8 na 77,5kg a reszta odpowiedzi wyżej :) z 20% tkanki na 13,5%
@polskipl: o gościu niezła przemiana. Aktualnie wyglądam jak ty na zdjęciu "przed". Może nawet ciut gorzej. Waga około 85 kg. Chciałbym ogarnąć sylwetkę. Od września zaczynam trening krav magi po dwuletniej przerwie. Skąd czerpać wiedzę? Jak ułożyć dietę? Masz jakieś wskazówki dla totalnego amatora?
@3nriqu3: dzięki :) jak cie stać to polecam wizyte u dietetyka, wczesniej wydawalo mi się ze jadlem zdrowo itp. A robiłem mase błędów, nie czytaj opini na internecie, że owoce na redukcji nie, że orzechy nie bo tłuszcz itp. Musi byc dieta zbilansowana z dobrych produktów dużo warzyw i jak aktywnie to i owoców bo to energia i witaminy :)
@3nriqu3: jak szukasz wiedzy w necie to na forum gdzie sie wypowiadaja dietetycy, fitdietetyk, dobrydietetyk

Pamiętaj że jak uprawiasz sport to wiele reguł cie nie dotyczy, ja jem bardzo dużo owoców, chyba 3/5 posiłków posiada owoc a jakoś chudne bo mam ujemny bilans kaloryczny ze zbilansowanymi makroskładnikami
@polskipl: Twaróg powinieneś jeść na noc a nie WPC ze względu na szybkość trawienia. To jest po prostu nieefektywne.

Jeśli już lubisz tak proszki na noc, to WPC możesz zastąpić micelarną kazeiną, której jest najwięcej właśnie w twarogu, i dla której jemy właśnie twaróg na noc.
@Volki: kazeina ma za dużo laktozy podobnie jak mleko, za długo się wchłania i jest ciezko strawna, dlatego mam przepisane wpc, ale może masz racje, ja jestem pod kontrola dietetyka w żywieniu i suplementacji także raczej na jego radach się opieram i efekty mnie zadowalają :)
@polskipl: Co ty za bajki opowiadasz? Są produkty, które zawierają 1g węgli na porcję (30g), a twoje WPC ile ma węgli?

I co znaczy za długo? 6-8 godzin to dobre optimum.
@polskipl: To się zapytaj go czemu tak? Czym się kierował.
Bo może nie zna wszystkich supli na rynku.

Pijąc WPC pochłaniasz więcej węgli i do tego WPC trawi się maksymalnie 3 godziny, chyba że dodasz jeszcze do tego tłuszcz (np. łyżeczka oliwy), to trochę spowolnisz proces.

Nie odradzam, ale zastanów się czy to ma sens, bo dla mnie to niepotrzebnie "wyrzucasz" w nocy kasę.

PS. A tak w ogóle to dobra
@polskipl: cukry proste po treningu to może i dobry pomysł, ale już bym raczej dał WPC z cukrem, glukozą, niż wydawał kasę na gainera. Z tym katabolizmem, oknami anabolicznymi to też trochę mit. Jak byłem na IF to ćwiczyłem z ranna na czczo i było na prawdę dobrze. Zaraz po treningu nic nie jadłem, dopiero po powrocie do domu. Nie zauważyłem spadków, siła też była.