Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś na mirko był mocno zdziwiony, że ludzie korzystają jeszcze z telefonów na kartę. Telefonów komórkowych używam od ponad 8 lat, zawsze miałem na kartę, nadal mam i nie zamierzam tego zmieniać. Można w każdej chwili doładować sobie konto nie wychodząc z domu, lub kupić doładowanie na mieście - niemal wszędzie je sprzedają. Nigdy nie lubiłem wiązać się jakimiś umowami czy abonamentami. Ma ktoś jeszcze tak jak ja ?

#oswiadczenie #pytanie #telefony
  • 77
@Syko: Ja przez około 10 lat miałem abonament, nie wyobrażałem sobie jak można mieć na kartę, że człowiek jest wtedy taki ograniczony itd. Z czasem zweryfikowałem swoje poglądy, zrezygnowałem z abonamentu i teraz tylko prepaid. A ponieważ głównie odbieram telefony to doładowanie wystarcza mi na dłuuuuugo. :)
@Syko: Wlasnie zmieniam z abonamentu na karte NA JAKIS CZAS, bo oferte ze stalym roamingiem w abonamencie DLA OSOB PRYWATNYCH ma tylko Orange. A do Orange na pewno nie pojde wiec czekam na zmiane ofert operatorow - w tym czasie karta bedzie najkorzystniejsza ;)
@Syko: Też tak kiedyś mówiłem, ale teraz korzystam z abonamentu w Red Bull Mobile. Mam umowę na czas nieokreślony z możliwością rozwiązania z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Płacę 38 zł miesięcznie i mam za to no limit rozmowy do każdej sieci, no limit SMS/MMS do każdej sieci i 5 GB internetu :-)
@Syko: zawsze miałem telefon na kartę i bylem zadowolony. Dwa lata temu wziąłem abonament i nie powiem, że żałuję, ale związywanie się z umową jest mało elastyczne i nieopłacalne. Jaki jest sens mieć abonament, jeśli rozmowy nie są tańsze, a telefon bardziej się opłaca wziąć na kredyt w sklepie? W dobie ofert takich jak ma Virgin* - 30 zł miesięcznie za rozmowy i smsy do wszystkich w cenie + internet 2GB,