Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś na mirko był mocno zdziwiony, że ludzie korzystają jeszcze z telefonów na kartę. Telefonów komórkowych używam od ponad 8 lat, zawsze miałem na kartę, nadal mam i nie zamierzam tego zmieniać. Można w każdej chwili doładować sobie konto nie wychodząc z domu, lub kupić doładowanie na mieście - niemal wszędzie je sprzedają. Nigdy nie lubiłem wiązać się jakimiś umowami czy abonamentami. Ma ktoś jeszcze tak jak ja ?

#oswiadczenie #pytanie #telefony
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

za 50 zł mam możliwość gadania i pisania przez 3 miesiące, a i tak często nie wykorzystuję całej kasy. Abonamenciarze to tyle płacą na miesiąc
  • Odpowiedz
@Syko: tak, ja tak mam. Od zawsze miałem telefon na karte, nigdy na abonament. Nie widzę sensu obciążać się jeszcze jednym rachunkiem i dopilnować kolejnego terminu płatności. Poza tym w razie zgubienia czy kradzieży stracę sam telefon i jakieś może 50zł na karcie. Nikt nie nabiłby mi mega rachunku ze złośliwości.
  • Odpowiedz
@Syko: miałem ładnych kilka lat na abonament i pół roku temu przeszedłem na samoodnawialny pakiet na kartę, abonament przestał mi się po prostu opłacać, telefony w małych abonamentach są zbyt drogie, a sam abonament mało oferuje za te pieniądze
  • Odpowiedz
@Syko: oczywistość, oferty abo są słabe, szczególnie dla prywatnych. W pleju geju mam za 21zł pakiet 2GB internetu, za friko do playa rozmowy a poza 9gr/min, smsy do wszystkich też free. A jak mi się znudzi albo poczuję, że oferta jest #!$%@? to żegnam ozięble!
  • Odpowiedz
@Syko: W Polsce większość Januszy Telekomunikacji ma ofertę na abonament nie dlatego, że jest tańszy lub wygodniejszy, ale dlatego bo dają gównofon za złotówkę i myślą, że im sie to opłaca. Niestety na ogół tak nie jest ;)
  • Odpowiedz
@Syko: ja, zaden abonament czegos takiego nie oferuje. Doladowuje raz na 3 miesiace i dostaje w #!$%@? internetow, a kasa idzie na rozmowy i smsy. Jak dla mnie sto razy lepsza opcja niz w XXI wieku ze smartfonem w reku pilnowanie sie z pakietem danych, "bo mi zezre", w zamian za smski za darmo i jakies smieszne minuty ( )
zefj - @Syko: ja, zaden abonament czegos takiego nie oferuje. Doladowuje raz na 3 mie...

źródło: comment_0LngOGA3LRKp6tpUABc9tWnMvu2fsvUS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Syko: Miałem przez 10 lat telefon na kartę, teraz biorę abonament - zbyt dużo dzwonię i to, co wydaję na doładowania mogę równie dobrze wydać na abonament, dostając w dodatku nowy telefon.
  • Odpowiedz