Wpis z mikrobloga

@Wypoks: Niestety rozczaruję cię - nie ma. Jak przywołam coś z pamięci, to może będzie jakiś michalpasterski.pl, ale nie polecam gościa bo ma różną jakość swoich artykułów.
Im szybciej się nauczysz angielskiego typ lepiej. Zacznij od duolingo. Wystarczy ci umiejętność czytania (parę miesięcy i już będzie świetnie). Pisania i konwersacji możesz się nauczyć później.
  • Odpowiedz
@Wypoks: Stron tego typu po polsku nie znam, ale jest kilka blogów, na których znajdziesz wpisy nt. rozwoju osobistego:

- zyciejestpiekne.eu - bardziej podróżniczy, ale jest też trochę motywujących wpisów
- andrzejtucholski.pl - do niedawna prowadził bloga o kulturze, teraz zmienił tematykę na rozwój osobisty (ma też filmy na YT)
- jakoszczedzacpieniadze.pl - świetny blog o finansach (jeden z moich ulubionych blogów w ogóle), ale dla mnie nauka zarządzania finansami to też jest rozwój osobisty
- jamowie.to - nie czytałem zbyt wiele, wiem tylko że jest, sam sprawdź czy warto
  • Odpowiedz
Tłok myślenia słyszałem że bardzo dobry (*KHEMKHEM*autoreklama*KHEMKHEM*).

Tak na poważnie mówiąc to chyba najlepsze propozycje już padły. Pasterskiego i Grzesiaka cenię, choć wydaje się, że na każdą osobę, która ich lubi i słucha, przypadają dwie, które mają z nich bekę (albo przynajmniej jedna, tylko duużo głośniejsza).

Chociaż - szczerze? Chyba najlepszą taką 'rozwojową stronę' stworzysz sobie sam, notując gdzieś nauczki z popełnionych do tej pory błędów. Udało Ci się zrobić w jeden
  • Odpowiedz
ale znam przynajmniej jedną osobę, która trochę za dużo czyta takich rzeczy (po angielsku jest tego mnóóstwo), a przy tym trochę za mało rzeczywiście robi...


@GrayTzar: Dokładnie, nawet (bodajże) Pasterski o tym pisał w artykule o błędach rozwoju osobistego.
  • Odpowiedz