Wpis z mikrobloga

  • 465
Zobaczyłem to i dostałem mini raka. Dlaczego?

Idę sobie do sklepu, obsługuje mnie wytatuowany pod szyją suchoklates w okularach. Ide do banku, Pani ma na przedramieniu mała muszelke (widoczna), wychodząc z banku zauważam lyseego czarnoskorego mężczyznę który na potylicy ma jakiś napis - jest ochroniarzem.

Idę ulicą, mijam ludzi, mniej wiecej co 3 ma jakis bardziej widoczny tatuaż. Starsi, młodzi, ludzie. Widzę starszego biznesmena w garniturze wsiadajacego do najnowszego Jaguara w, szybko zauważam, że w uchu ma sporej wielkości tunel oraz wzory za uchem.

Przechodzę dalej i mówię dzień dobry do polocjanta, zatrzymuje mnie pytajac jak mija dzień, ucinamy miła rozmowe i pytam skąd blokady w samym centrum miasta - jak sie okazuje jakiś event - bazary świata - mozna kupic belgijska czelolade i francuskie wino.

Odchodząc zauważam ze policjant wcale nie miał na sobie golfa - to był bardzo ciemny tatuaż!

Szokujące, prawda? No ale co poradzić jak się żyje w kraju w którym ludzie szanuja Cię jako osobę i nie patrzą na Twój wygląd zewnętrzny, w którym każdy może wyrażać siebie i nikt nie ma bulu dupy o to, że pracujesz na ważnym stanowisku i masz tatuaż. Rzecz działa się w #uk.

Kolejny z powodów dlaczego nie wrócę do Polski - smutny kraj, smutnych ludzi.

#justpolishthings #praca #pracbaza #emigracja #rakcontent
sorek - Zobaczyłem to i dostałem mini raka. Dlaczego?

Idę sobie do sklepu, obsługuje...

źródło: comment_Y5FFMKCAtIGDBSYGSLR9x7uDGxJcuxgJ.jpg

Pobierz
  • 125
  • Odpowiedz
@sorek: A w USA już w roku 1964 ludzie potrafili coś takiego akceptować. Kandydat na prezydenta z ramienia Republikanow Barry Goldwater pseudonim "Pan Konserwa" (sic!) miał dwa widoczne tatuaże na dłoni.

Polska rok 2015 jak na załączonym obrazku przez Ciebie.
  • Odpowiedz
@sorek: Daruj sobie, nie ma co się nad tym pocić, szkoda baterii na debili. Ja w niemczech jestem listonoszem i mam wszędzie tatuaże. Każdy na dzielni się do mnie uśmiecha i mówi mi dziendobry.
  • Odpowiedz
Szokujące, prawda? No ale co poradzić jak się żyje w kraju w którym


@sorek: w którym musieli wprowadzić specjalne przepisy aby cv były bez zdjęć zeby nie dyskryminowali nikogo za wygląd ;d
  • Odpowiedz
@sorek: argument typowego emigranta.

Wziąć opinię jakiegoś randoma, uznać że wyraża opinię ogółu i powiedzieć że to stanowi jeden z powodów dla którego nie wróci się do kraju xD

Jakby naprawdę komuś przeszkadzały takie pierdoły jak uprzedzenie, ksenofobia i zaściankowość wśród niektórych rodaków to ja sądzę że najlepiej żeby się zrzekł obywatelstwa i nie przyznawał się z jakiego kraju pochodzi...

I nie #!$%@? że to stanowi powód dla którego nie wrócisz
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@gregu-: widać nie mogę wrócić z emigracji bo przez moje tatuaże (no i brodę ofc) nie dostanę pracy za 1200zl na rękę ;/

@Koller: jakie to niby przepisy? Dyskryminowac dalej łatwo po imieniu, nazwisko oraz podczas pierwszej rozmowy w 4 oczy.

W anglii potrafia dyskryminowac i byc rasistowscy, ale nie są przy tym #!$%@? umysłowo i jeśli im pokażesz, że nie wpadasz pod stereotypy to Ci dadzą szanse.
  • Odpowiedz
via Android
  • 36
@ferdydurke___: do Pl nie wrocilbym nawet za 10k zl miesiecznie PRZEDE WSZYSTKIM PRZEZ MENTALNOŚĆ, no ale widzę rozumiesz lepiej.

I nie opinie randoma, bardziej mnie zabolala liczba plusów pod drugim komentarzem, tylko dlatego poruszyłem ten temat.
  • Odpowiedz
widać nie mogę wrócić z emigracji bo przez moje tatuaże (no i brodę ofc) nie dostanę pracy za 1200zl na rękę ;/


@sorek: nom, albo np. jestes przegrywem i dlatego zwyczajnie nie dostaniesz nawet 1200 na reke ;) no , ale moze faktycznie to przez tatuaze ^^
  • Odpowiedz
@sorek: A ilu znasz biznesmenów z widocznymi tatuażami? Wymieniłeś w większości zawody, w których wygląd rzeczywiście ma male znaczenie, ale w poście nie o to chodziło. Jak biznes ma przez zły dobór pracownika ucierpieć, to uważam, że nie jest to warte ryzyka. Z Twojego punktu widzenia to proste, ale postaw się na miejscu tego pracodawcy.
  • Odpowiedz
nie patrzą na Twój wygląd zewnętrzny,


@sorek: hej, skoro nie patrzą na twój wygląd zewnętrzny to po co się dziarać skoro nikt na to nie patrzy?
  • Odpowiedz
@sorek: żeby nie było tu inne przykłady:

Thomas Edison - opatentowal długopis do tatuowania. Miał geometryczny wzór i pięć kropek na przedramieniu.

Winston Churchill - premier UK- kotwica na przedramieniu.

Teddy Roosevelt - prezydent USA - herb rodzinny na piersi

James Polk - prezydent USA - chińskie znaki

Car Mikołaj II - smok na prawym ramieniu
  • Odpowiedz
@sorek: nie wiem czemu, ale mi się tatuaże teraz kojarzą głównie z zakompleksionymi ludźmi, którzy w ten sposób próbują jakoś zrekompensować przeciętny wygląd, a nie z przestępcami, więc mi by to w zatrudnieniu kogoś do pewnego rodzaju prac nie przeszkadzało.
  • Odpowiedz