Wpis z mikrobloga

Próbuję wprowadzić organizm w stan ketozy. Dziś czwarty dzień. Wyczytałam, że powinnam spożywać około 40gr węglowodanów, 60 gr białka i 120 gr tłuszczu - kaloryczność jaką utrzymuję to około 1500 Problem mam z białkiem, bo ni w pięść ni w oko ale wychodzi mi 80 gr w praktyce. I tu moje pytanie, jaki jest tego skutek dla stanu ketozy, dla mięśni...bo nie chcę się rozrosnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ketoza #dieta #lowcarb #ketogeniczna
  • 37
@rdza: potrzebuję się pozbyć sześciu kilo, od roku intensywnie trenuje, bo zdarza mi się i pięć razy w tyg - zależy jak praca się ułoży, ale węglowodany uwielbiam i nie pozwalają mi nic zrzucić, mimo, że pilnuję kalorii - max 1600 w porywach było 1800 Dlatego przetestuję tę opcję. Na różne niedogodności jestem READY
@baddreamstransmission: Przy 1600 kcal i pięciu treningach w tygodniu nic dziwnego, że nic nie tracisz, bo już pewnie metabolizm zdrowo sobie załatwiłaś. Zwiększ ilość kalorii (idż raczej w tłuszcz i białko) i postaw na trening siłowy, to może jeszcze uda Ci się wyrwać z błędnego koła.

@SScherzo: Jeśli masz już jakąś formę (początkujący powinni zacząć przygotę z HIITem raczej, albo lżejszymi interwałami) to w 4-8 minut jesteś w stanie zaciągnać
@mallavi: Sporo? Dla kogoś kto wcześniej nie był w ketozie i jest laikiem jeśli o lowcarb chodzi?
@SScherzo: Jeśli nie masz formy, to imo z tabaty niewiele wyniesiesz, bo to jednak zarzynające kilka minut. Spróbuj na początek HIITów:)
@rdza: próbowałam turbo z cardio, 6-10 minut z krótką przerwą dawało radę, ale lało się ze mnie... ( ͡° ʖ̯ ͡°) formy niestety brak, a robienie takich intensywnych ćwiczeń w sposób nieprawidłowy nie przyniesie pewnie efektów.
@baddreamstransmission: praktycznie bez przerwy - nie pozwalam sobie na doładowania węglami ani cheat meale, wolę utrzymywać "rygor" bo inaczej mam problemy z powrotem do keto. Jeśli chodzi o rozkład procentowy to wygląda to mniej więcej tak: 65% tłuszcze, 30% białko, no i marginalne 5% na węgle. Tutaj masz świetny kalkulator.