Wpis z mikrobloga

Próbuję wprowadzić organizm w stan ketozy. Dziś czwarty dzień. Wyczytałam, że powinnam spożywać około 40gr węglowodanów, 60 gr białka i 120 gr tłuszczu - kaloryczność jaką utrzymuję to około 1500 Problem mam z białkiem, bo ni w pięść ni w oko ale wychodzi mi 80 gr w praktyce. I tu moje pytanie, jaki jest tego skutek dla stanu ketozy, dla mięśni...bo nie chcę się rozrosnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ketoza #dieta #lowcarb #ketogeniczna
  • 37
  • Odpowiedz
@baddreamstransmission: Organizm potrafi syntetyzować białko w węgle, więc przy zbyt dużej podaży bialka, w ketozę nie wejdziesz. Inna sprawa, że 40g węgli to dość mało. Jak zamierzasz badać, czy w keto już weszłaś?
  • Odpowiedz
@baddreamstransmission: tak jak napisał Ci @berti, nie powinno mieć znaczenia, jeśli rzeczywiście ilość węgli to 40g (rozumiem, ze wszystko w to wliczasz?).
A tak w ogóle, to rozumiem, że chcesz się w ten sposób odchudzać?
  • Odpowiedz
to nie jest dieta tylko dla mięśniaków


@baddreamstransmission: kompletnie nie rozumiem co to ma do rzeczy

nie chodzi o to co jest dla kogo, ale o to, że Twój trening w kontekście redukcji ma niską skuteczność. na pewno zrzucisz wagę, ale nie dasz organizmowi bodźca do zachowania mięśni. A to najważniejsza dla funkcjonowania Twojego organizmu tkanka
  • Odpowiedz
@baddreamstransmission: Godzina cardio podczas ketozy?( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio, chyba nie wiesz o czym piszesz. Sama jestem na low carb i wiem jak potrafi wyglądać mój bieg gdy przytnę za mocno węgle, a na ketozie mi nie zależy.
  • Odpowiedz
@baddreamstransmission: Teraz dajesz radę, bo to dopiero czwarty dzień, więc glikogen pewnie jeszcze wysoko. Serio, postaw lepiej na zdrowe low carb plus ćwiczenia siłowe raczej tabatę niż cardio a waga poleci tak, że sama będziesz zdziwiona, bez bólu głowy, beż dziwnego zapachu, beż zmęczenia i zniechęcenia.
Btw ile ważysz i ile masz wzrostu? Albo po prostu - ile chcesz zrzucić?
  • Odpowiedz