Wpis z mikrobloga

1. Stój od godziny w korku na trasie szybkiego ruchu.
2. Januszom zaczynają puszczać nerwy i zaczynają jechać pasem awaryjnym.
3. Na awaryjnym stoi jakieś auto więc Janusz jadący (też awaryjnym) na mojej wysokości chce się wepchnąć przede mnie.
4. Pomyśl, że w sumie to masz przedni zderzak do robienia.
5. Janusz zajeżdża drogę, ja dalej jadę swoje 5 km/h.
6. Bum.
7. Janusz wysiada i z ryjem, że nie ustąpiłem mu pierwszeństwa xDDD. Bez zbędnej dyskusji dzwonię po bagiety.
8. 400 zł mandatu dla Janusza.
9. Janusz odgraża się, że znajdzie mnie i r------i mi auto i w zębach oddam mu te pieniądze.
10. Pytam panów bagietów czy to są groźby karalne.
11. Tak.
12. Spisaliśmy notatkę służbową i w razie procesu będą świadkami.
14. Janusz tak bardzo czerwony, jego urlop tak bardzo r-------y (jechał nad morze), Halina na fotelu pasażera aż złapała się na głowę.

PROFIT???




#truestory #coolstory #bekazpodludzi #januszemotoryzacji #polskiedrogi #heheszki
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LooZ: nieprzemyślny błąd? k---a za jazdę pasem awaryjnym w korku facet powinien pójść na 24 na dołek.

przecież jedną z przyczyn korka mógł być krwawy wypadek a Janusz na awaryjnym blokuje pas przeznaczony m.in. do tego żeby samochody mogły z łatwością zrobić miejsce dla służb ratunkowych.
  • Odpowiedz
@Qer: W 2 minuty byłbym w stanie podać 10 wiarygodnych wersji. Nie chce mi się wierzyć, że policja potrafi ukarać poszkodowanego "bo mógł uniknąć", to jest praktycznie nie do udowodnienia. Sprawa była tak oczywista (to, że ja miałem pierwszeństwo, a on mi go nie ustąpił), że nikt tego nie rozstrząsał.
  • Odpowiedz
Czyli jak on śmie wjechać przede mnie, trzeba mu zniszczyć samochód i narobić masę innych problemów?

A przez to potem każdy z nas płaci astronomiczne OC.


@Greed: Wcale nie płacimy tych astronomicznych OC przez to, że debile bezprawnie jeżdżą po pasie awaryjnym, a potem wymuszają pierwszeństwo doprowadzając do kolizji. Płacimy je przez prawidłowo jadących zgodnie z przepisami kierowców.

Jakub_Puchatek - > Czyli jak on śmie wjechać przede mnie, trzeba mu zniszczyć samochó...

źródło: comment_cozD9E3NN9q7fVIMWfpVIHcH83tK8C9M.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Policjant musi postępować wg. wykładni prawa - i według prawa to jest Janusza wina. Nikt nie udowodni, czy ty mogłeś uniknąć kolizji, czy nie. A gadanie, jak w niektórych komentarzach, że mogłeś uniknąć kolizji i powinieneś za nią płacić to śmiech na sali.
A najmniejszy mandat za kolizję to 200 złotych.
jak coś to pw.
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Ożesz. Jak ja nie cierpię jak ktoś p--------a pasem awaryjnym. Te barany nie rozumieją, że po to jest właśnie pas awaryjny, że jak im się coś stanie, to żeby karetka reanimacyjna zdążyła dotrzeć na czas, żeby uruchomić na nowo pikawę takiego barana.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakub_Puchatek: dzisiaj mi babka w miescie wyjechala na pol pasa. Oburzona ze trabie i k----e na nia. Obiecuje sobie ze kupie kiedys sobie fure za 500zl i bede n---------l w takie i takich.
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Zgodnie z przepisami jeżeli można uniknąć kolizji - nawet mając pierwszeństwo - to trzeba to zrobić. A więc pojechałeś nieprawidłowo - niestety nikt nie mógł udowodnić Ci winy.
Były jednak sytuacje w których udowodniono ludziom świadome wywołanie stłuczki i to oni zostawali winnymi mimo pierwszeństwa.
  • Odpowiedz