Wpis z mikrobloga

@rybak_fischermann: to jest chyba maksymalna wielkość jaką można osiągnąć przy użyciu tej technologii, na razie zwykły śmiertelnik może kupić 128. Gdzieś czytałem, że 256 i 512 są w trakcie opracowywania.
  • Odpowiedz
@mfusnik: Racja, 640. Co do ceny łba nie dam, faktury z kwestury nie widziałem, ale tak pamiętam. Nie mniej moc obliczeniową miałem większa (i skuteczniejszą) niż RIAD w katedrze informatyki :-) Moj pierwszy MERA305 miał 8kb pamięci i drukarkę wierszowa jako wy, na we miał taśmy perforowane.
  • Odpowiedz
@Block3r: Pewnie i tak ją szybko osiągną, bo ogranicznikiem chyba jest i tak cena, bo 2TB nie będzie kosztować 2x więcej, niż 1TB. Teraz standard jest między 32 a 64 GB, więc jeśli 128 stanieje, to wskaźniki też się przesuną.
Dziwnie się patrzy, jak cały mój dysk twardy mogę zmieścić na takim małym czymś, a kiedyś na 100 MB się mieściłem :)
  • Odpowiedz
@Block3r: 256 kupisz SD; być może wprowadzą dual MicroSD, które za pomocą przejściówek przerobimy na dual SD i włożymy tam w przyszłości 4TB danych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@StefaniukBatory: "IBM 305 RAMAC – pierwszy komercyjny komputer, w którym jako pamięć zewnętrzną (dodatkową) wykorzystano napęd dysku twardego z ruchomą głowicą. Firma IBM wprowadziła napędy tego typu do sprzedaży 4 września 1956, sam komputer zaś trafił na rynek 13 września tego samego roku."
  • Odpowiedz
Edit: miał 64k RAMu i stację dyskietek 5,25"


@corrs: gdzieś w roku 1994-95 w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku widziałem dyskietki 8.5", były wielkości płyt gramofonowych :)
  • Odpowiedz
@yourboss: O tak :-) Tych 5,25 mam jeszcze trochę w archiwach i bóg wie co na nich, jakiś rozbierany poker pod CPMem, ale te 8,5" to już tylko sięgam pamięcią :-)
  • Odpowiedz