Wpis z mikrobloga

#neuropa

Jak czytam znaleziska o tych słynnych 2 tysiącach imigrantów to już nawet nie mam beki tylko mi smutno się smutno robi jak pomyślę, że takich ludzi mogę kiedyś minąć na ulicy.
Nie, nie chodzi już o samą antyimigranckość bo to nic nowego na tym elitarnym portalu.
Chodzi o to, że to są uchodźcy uciekający przed wojną. W czasie zaborów, IIWŚ i PRL-u miliony Polaków w ten sam sposób uciekali do innych krajów.

ale Polacy to co innego asymilują się i pracują, przestrzegają prawa i w ogóle ten sam krąg kulturowy nie to co ciapaci


- powiedział Polak. A ciekawe, że lokalsi w zachodnich krajach jakoś tego nie potwierdzają i np. antyimigrancka partia w Wielkiej Brytanii chce też wywalić stamtąd Polaków.

Jak pojawia się temat o wojnie to od razu są mocno plusowane licytacje, kto będzie #!$%@?ł na zachód jako pierwszy. Na pewno to sprawka zupełnie innego zestawu ludzi niż ci, co teraz bóldupią o imigrantów.

Tymi ludźmi kierują jakieś najprymitywniejsze instynkty. Ja nie chcę uchodźców u siebie, ale inne kraje w razie czego mają chcieć mnie, bo mi się należy. Nie wspominając już nawet o tym, że chcieliby się pozbyć imigrantów także z innych krajów (z "naszego domu Europy", cytat dosłowny).

No nic, dobrze, że Iran nie kierował się puryzmem kulturowym gdy w czasie IIWŚ przyjmował 116. tysięcy polskich uchodźców ;)
źródło: comment_tDOmFkZfEQwVpaD1kjU2OJNVFUZvditC.jpg
  • 31
@Kraker245:

2068

szukanie logiki w rozumowaniu narodowych kretynow

Ja juz sobie nawet odpuszczam powoli dyskutowanie z tymi ludzmi, bo nawet najbardziej racjonalne proby argumentacji poparte zrodlami do nich nie docieraja. Trzeba to przelknac i cieszyc sie, ze ich jest niewiele i bedzie coraz mniej, bo nic z tym nie moga zrobic, a czesc w koncu sama dojrzy, ze ta "logika" jest strasznie pokretna i niespojna.
@fazimodo: trudno prowadzić dyskusję z kimś kto używa terminu "burdasy", no, ale dobra, chwycę tę przynętę. Skąd wziąłeś kwotę 3 tysięcy euro? Do tego pobyt tych uchodźców pokrywa UE. No i w ogóle pomijasz fakt, że starając się o azyl nie mogę pracować, a w niektórych państwach UE nawet po jego uzyskaniu nie będą mieli prawa pracy.
@Kamill: #!$%@? czy pokrywa UE czy my. Kolesie dostają kasę za nic. A to że nie mogą pracować to tylko jeszcze większą patologia całego procederu. Po co mi w kraju ktoś na kogo mam się składać jak nie ma z niego najmniejszego pożytku? Przecież to nie tylko nielogiczne ale wręcz debilne.
A do tego najbardziej prawdopodobne ze z tymi 2k brudasow przejdzie kilku do kilkunastu wywrotowcow z isis bo są lepiej
@Kraker245: Dodałbym jeszcze jeden argument. Według mnie żaden muzułmanin popierający ISIS nie będzie stamtąd uciekać. Po co skoro jego ludzie wygrywają? Tutaj uchodźcy będą cały czas obserwowani przez media i organizacje rządowe, żaden terrorysta nie ma nawet szans na zorganizowanie zamachu. No a ekstremiści religijni przecież nie uciekną z szariatu do katolickiego kraju, ludzie.
No nic, dobrze, że Iran nie kierował się puryzmem kulturowym gdy w czasie IIWŚ przyjmował 116. tysięcy polskich uchodźców ;)


@Kraker245: gdzieś czytałem, pewnie na mirko, że tam był marionetkowy rząd, a decyzję podjęli Anglicy, Persowie nie mieli nic do gadania.

No i pisanie o lokalsach z UK, którzy nie chcą Polaków, a później powoływanie się na partię antyemigrancką (którą?) też jest lekką formą manipulacji. To tak jakby obcokrajowiec pisał o
@lowca_chomikow: tylko UKIP chce wywalić* nie tylko Polaków, chce ograniczyć imigrację w ogóle - niezależnie od narodowości - wprowadzić prawo na wzór australijski. Asymilacja, przestrzeganie prawa i wspólny krąg kulturowy nie ma tu nic do rzeczy.

*to też uproszczenie, bo sam Farage mówił, że nikogo nie będą wyrzucać, gdyż prawo nie działa wstecz.
zamachów na redakcję Charlie Hebdo dokonali ludzie z obywatelstwem francuskim, nie chce mi się upewniać, ale wydaje mi się też, że większość głośnych zamachów na zachodzie (Londyn 2005, Hiszpania 2004 itd.) była dokonywana przez mieszkańców tych krajów.


@Pete1: no to spoko, bo żaden z uchodźców nie jest Francuzem, ani obywatelem UE, więc możemy spać spokojnie xD
@durielek: ciekawe! A kim jest azylant mieszkający kilka miesięcy w dowolnym kraju, jeśli nie mieszkańcem tego kraju? Odpowiedź uzasadnij w oparciu o definicję słownikową słowa mieszkaniec.
@Kraker245: bo z jakiej racji to my musimy jeść bigos nagotowany przez Francuzów i zachod? Zostawiliby Kadafiego i innych dyktatorow to bylby spokój i nikt przed wojna nie musialby uciekac. Dodatkową sprawa jest niemozliwa weryfikacja kazdego uchodźcy. Skad wiesz co robil wczesniej? Niepewna sprawa naszym kosztem, bo ktos innny #!$%@? szajz.
@Kraker245: W tej swojej całkiem długiej w sumie wypowiedzi nie uwzględniłeś żadnego rzeczowego argumentu. Jakieś głupoty o potrzebie pomagania, którą każdy kraj ma w dupie i tak naprawdę chce zrzucić problemy na inne kraje i ataki ad persona, nie no super xD. Jak tak idiotyczny wpis może znaleźć tylu popleczników? W sumie czego można się spodziewać po circlejerku gimbozjebów z iq poniżej średniej zwanych neuropą xD
dobrze, że Iran nie kierował się puryzmem kulturowym gdy w czasie IIWŚ przyjmował 116. tysięcy polskich uchodźców


@Kraker245: Jak już wspomniano powyżej władze w Iranie nie miały wiele do gadania. Poza tym jest różnica między ludźmi z krajów bardzo odrębnych od nas kulturowo i technologicznie, a przybyszami z innych krajów. W ostatnim czasie przyjęliśmy bardzo dużo Ukraińców i Rosjan (z Czeczeni) i nie ma z tego powodu jakiś szczególnych protestów,