Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Kropa_aporK: Ja mam listę "D. Zakupowa lista" i tam mam długoterminowe rzeczy do zakupu jak np. buty, ubrania ogólnie, jakieś AGD, RTV itd.

Lista zakupów spożywczych itd. to http://www.listonic.com/ - piszę na WWW i na telefonie mam też apkę, w sklepie potrafię zrobić zakupy w kilka minut i mam wszystko to, co potrzebuję - http://www.wykop.pl/wpis/13380837/wiecie-ile-to-jest-15-sekund-tyle-ile-wystarczylo-/

Do języka wykorzystuję Memrise - do słówek
@D3lt4: Dzięki, jest tak jak mówisz. Mam w głowie wszystko co mam do zrobienia i to co już powinno być zrobione. Przytłaczająca sprawa, nie pozwalająca zebrać się do działania. A planujesz sobie każdy dzień czy w jaki sposób funkcjonujesz?
@Kropa_aporK: Backup myśli to super sprawa. Masz miejsce na którym możesz polegać i kompletnie nie ma stresu, że coś się zapomni. :)

To zależy. Delegacje, spotkania itd. umieszczam w kalendarzu słuzbowym lub Google, oba mam spięte w telefonach.
Zadania według priorytetów. GTD ma tę wadę, że jak zbyt mocno się zaplanuje, to przepisywanie zadań na kolejny dzień niepotrzebnie stresuje - "znowu się nie udało". Lepiej IMHO mieć ciąg rzeczy do zrobienia
@D3lt4: Szczerze mówiąc to najefektywniej zawsze działałem gdy takową listę sobie pisałem. Tylko zawsze weekend wybija mnie z rytmu bo hmm nie potrafiłem się na tyle zdyscyplinować, żeby on też był zaplanowany. Zazwyczaj impreza lekka w piątek i gruba w sobotę i dopiero we wtorek jesteś sobą.

plusy i minusy :D ale myślę, że jednak te plusy są atrakcyjniejsze.

A jeszcze pytanie co do celów. O ich terminy. Brian zawsze mówi,
@Kropa_aporK: No a może właśnie potrzeba Ci tego, aby tych weekendów nie planować? Ale od poniedziałku plan rozpisany już we czwartek/piątek uratuje sytuację :P

No lekarze jakoś tam planują kuracje, więc po rozpisaniu na etapy chyba się da.
@Kropa_aporK: Może infantylna opowieść, ale dzisiaj rano wrzucałem http://www.wykop.pl/wpis/13595881/do-porannej-kawy-zdrowy-rozsadek-wygrywa-z-iq-i-ni/

20% Twoich poczynań generuje 80% osiągnięć, Metoda ABCDE, określaj kluczowe zadania i je realizuj, Od beczki do beczki

Nigdy nie ma czasu aby zrobić wszystko, ale zawsze jest czas, żeby zrobić rzeczy najważniejsze

Zobacz co bardziej cenisz - jeśl zepsuje Ci się sprzęt i go zareklamujesz.
a) Od ręki dostajesz nowy
b) Po miesiącu dostajesz coś, co już się nie psuje
Obecnie
D3lt4 - @Kropa_aporK: Może infantylna opowieść, ale dzisiaj rano wrzucałem http://www...

źródło: comment_MDCgbfaFZb7W5vRgb3kNLj4kuMsHYrLY.jpg

Pobierz
@D3lt4: Właśnie na spotkaniu w pracy chce przedstawić tą statystyką 20/80 aby dostać zielone światło do działania nad swoimi kontami.

Zapamiętam o czasie reakcji.

A co może być przyczyną praktycznie brakiem odczuwania silnych pragnień? Albo inaczej, jak wzbudzasz w sobie pragnienia?
@D3lt4: Np mam w głowie wizję tego jaki chciałbym być ze szczegółami i momentami nawet mnie to nakręca ale bardzo szybko o tym wszystkim zapominam. Przestaje wybiegać myślami i moje pragnienia zawężają się do pragnienia odpoczynku, #!$%@? się czy zjedzenia czegoś. Wracam do poziomu robaka, że tak powiem. Tu chyba brakuje podsycania tego uczucia.
@Kropa_aporK: Po to piszę w tym tagu. Oglądam wtedy jakiś filmik, czytam do czego dążę i po co - wcześniej napisane, w momencie przypływu pragnienia jak to określiłeś.
Paradoksalnie, najczęściej w tagu #milionowamotywacja piszę wtedy, kiedy sam się do czegoś zaganiam.

Podsyceniem tego uczucia jest bolesna dyscyplina. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Skuteczna droga, ale trudna jak cholera.
Na zawężenie pragnień działa u mnie ostatnio myśl - ej,
@D3lt4: dzięki za odp, to bardzo pomocne. Ja teraz buduje powoli plan w swojej głowie i będzie trzeba to myślenie przenieść na papier. Wysłuchałem kilkunastu wykładów o osobistym rozwoju i przeczytałem parę książek, głównie czerpałem wiedzę od Briana Tracy i podoba mi się to czego uczy i się z tym zgadzam. Ale zawsze mi brakowało kontaktu z takim gościem, który działa według takich zasad we własnym życiu i można zobaczyć jak
@Kropa_aporK: Mówiąc o autorach poleciłbym jeszcze Covey'a i Golemana, no i resztę: http://www.wykop.pl/wpis/11660669/ponawiam-moje-obecne-top7-ksiazek-7-zjedz-te-zabe-/

Co do serialu - dzięki. Aktualnie pracuję także nad work-life balance. Czyli ok, zapierdzielać i pracować dużo w delegacjach jak np.teraz siedzę w hotelu, ale jak wrócę to z żoną wieczorami spędząć czas m.in. oglądając wartościowe seriale - btw. było w książecce przedślubnej, że jednym z grzechów jest oglądanie filmów, które nic nie wnoszą do życia. =D

edit:
@D3lt4: sprawdzę ich napewno :)! Aktualnie chce wyrobić sobie nawyk regularnego czytania. Najdłużej czytałem przez tydzień systematycznie ale już po tygodniu można było odczuć wpływ.

Może trochę zniechęcić dużo prawniczego dialogu ale jak już temat podłapiesz to klimat powinien Ci się spodobać.

Interesujesz się tematyką medytacji? Co myślisz o tym stanie skupienia 'tu i teraz'?
@Kropa_aporK: Tematyka medytacji w ogóle mnie nie kręci. Ogólnie jeśli chodzi o wyciszenie, to kilka lat temu [będzie z 5] na Adoracji Najświętszego Sakramentu podczas spotkania Oazy - zasnąłem siedząc na ołtarzu po turecku. xD
@D3lt4: rozumiem. Mnie to intryguje pod kątem zwiększania zdolności do koncentracji. Tzn myślę, że mogłoby to się przełożyć na inne czynności. Niestety nie mam w sobie na tyle dyscypliny by zacząć ja praktykować xD