Wpis z mikrobloga

#niebieskiepaski #zwiazki #milosc
#rozowepaski

Wierzycie w miłość do końca życia? Taka gdzie żadne drugiego nie zdradzili nawet w myślach, gdzie jest wzajemny szacunek, akceptacja. Czy raczej sklaniacir się ku temu ze długie związki to już historia, że człowiek potrzebuje dokonywać zmian? Jak długo może trwać takie uczucie?
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eryk-gaw: NIE. To już przesada, że nawet w myślach. Jak ktoś chce to niech myśli i sobie wyobraża, ale nie zdradza fizycznie i psychicznie tak byśmy to odczuli. Nadeszły takie czasy, że ciągle ktoś się zdradza, a problemów się nie rozwiązuje tylko zmienia partnera...
  • Odpowiedz
@eryk-gaw: Taką definicję przedstawił Jezus na wykładzie? Miłość do końca życia istnieje, ale niestety nie taka jak w bajkach. Zawsze ludzie się ze sobą kłócą, przechodzą przez kryzysy czy inne trudności. Rzecz w tym, żeby ta miłość przezwyciężyła wszystko. Jest taki ładny cytat z filmu "The Mexican"

"-If two people love each other, but they just can't seem to get it together, when do you get to that point of
  • Odpowiedz
@Iryseq: powiedzmy ze twoja kobieta intensywnie rozmysla o koledze z pracy. Myśli o nim całymi dniami ale nie zdradza. Nawet z nim nie flirtuje. Nie przeszkadza ci to że gdy uprawia z tobą s--s myśli o nim?
  • Odpowiedz
@eryk-gaw: No troszkę tak. Bo wpędzało by mnie to z lekka w kompleksy - ale do puki nie wiem o kim myśli to mam wjb :) Zresztą nie było mowy, że "ciągle" i przy seksie :)
  • Odpowiedz
@eryk-gaw: To o co pytasz to wyidealizowany obraz romantycznej miłości z flimów i bajek Disneya. Poza jakimiś bardzo rzadkimi przypadkami obsesyjnego zakochania, takie coś nie istnieje. Każdy rozważa inne opcje nawet nieświadomie. Lekki flirt nie musi zaszkodzic w związku, czasem nawet pomaga podsycic uczucie. Związek do końca życia to sztuka kompromisów i wybaczania, a nie życie w odizolowaniu od świata i obsesyjnym patrzeniu na druga połówkę.
  • Odpowiedz
@eryk-gaw: Chociażby w tym, że po 30 latach (a nawet duuuuuużo wczesniej) bycia razem druga osoba powszednieje. Z atrakcyjnej kobiety robi sie Grażynka, kura domowa, a z młodego faceta Janusz głowa rodziny. Wchodzi rutyna i przestaje się doceniać siebie nawzajem. Była ostatnio na mirko sytuacja gdzie do rodziny przyszła atrakcyjna znajoma i trochę flirtowała z ojcem powodując turbozazdrość u jego żony. Korzyść z tego taka, że prawdopodobnie sobie uświadomiła, że
  • Odpowiedz
@eryk-gaw: Ja myślę, że nie ma idealnej miłości tak samo jak nie ma idealnych ludzi. Ale po to mamy życie, żeby nad sobą pracować, stawać się lepszymi i wybaczać różne potknięcia innym osobom. Najlepiej zacząć od siebie. Zdrada w myslach nie wchodzi w gre. Faktycznie pierwszą myśl ciężko jest zignorować (np. o, jaka ponętna laska), ale rozmyślanie nad tym co się zobaczyło jest już złe (wyobrażanie sobie jej nago z
  • Odpowiedz