Wpis z mikrobloga

@tomasz-maciejczuk: ale prezciez to nie jest zadne memorandum zorganizowane przez Ruch Kibicow Ku Pokojowi Na Swiecie, tylko ewidentnie agresywne haslo, skierowane ku Ukraincom w Polsce, w ktorych kibole upatrzyli sobie jakies zlo pierwotne. Co innego niby chcieli tym osiagnac, przypomniec o jakze zapomnianym fakcie, o ktorym wszedzie jest ciagle glosno i kazdy gowniarz z podstawowki slyszal?
@Lurch: aha, szkoda tylko, ze poznalem wielu i zaden takiego stanowiska nie przejawial. Malo tego, nie znam nikogo, kto by sie z takowym spotkal. A to, ze i wsrod nich znajdzie sie paru sebixow, jest nieuniknione, bo kazda grupa charakteryzuje sie naturalnie pewnym odsetkiem idiotow. I oczywiscie jest to super powod do spamowania wykopu jak to WSZYSCY Ukraincy lakna Polskiej krwi, ale niestety ma sie to nijak do rzeczywistosci.
@Lurch: na pewno nie przekona mnie "dowod" w postaci filmikow/historyjek ze zlymi wyznawcami Bandery oparty na zachowaniu patologicznych jednostek i idaca za tym generalizacja. Szczegolnie, ze poznalem wystarczajaco duzo zyjacych w Polsce ukraincow, ba, z paroma nawet mieszkalem przez rok czasu i mialem mozliwosc wglebienia sie w poglady ich oraz ich otoczenia - nigdzie nie spotkalem sie z jakimikolwiek opiniami wspominanym przez nienawistnych wypokow
@Choir: Blok, w którym aktualnie mieszkam, remontują teraz od zewnątrz właśnie Ukraincy. Miałem okazję kilka razy z nimi pogadać, bo musieli mi wparować na balkon w drugim pokoju. Uprzejmi, pracowici i, na ile zdążyłem zaobserwować, złego słowa nie pozwolę powiedzieć. Przecież nie twierdzę, że wszyscy.

Ale wśród pewnych środowisk, pewnych elit i części młodszego pokolenia banderowskie odpały to niestety codzienność.
@tomasz-maciejczuk: Ktoś tutaj niedawno pokazywał zdjęcia, jakie zrobił w ukraińskiej księgarni, z wyeksponowanymi „biografiami” Bandery i Szuchewycza. Może się tylko domyśleć, jaką to ma zawartość.

To jednak chyba młode pokolenie jest najbardziej narażone na czkawkę Majdanu, nie zmęczeni życiem budowańcy w wieku 50+. Tej pierwszej grupy obawiałbym się po wielokroć bardziej.

@Choir: Nie jestem przeciwnikiem imigrancji z Ukrainy, choć są tu pewne rzeczy, które mi się bardzo niepodobają (transkrypcja imion
@tomasz-maciejczuk: Od poczatku konfliku trzymalem strone UA ale od paru miesiecy przestaje ja trzymac. Jak wspomnial @Lurch, juz na majdanie sie one pojawialy i przymykalismy oczy. Teraz trzeba miec je otwarte na te dwa kolory gdyz sie ono nasilaja ostatnimi czasami

Sam Putin wielokrotnie odnosil sie do nazizmu ale jak widac glupi ukraincy leca w w jego propagande. Tomek kilka razy dawal cynk na froncie, w Vice byl tez taki
Pobierz s.....p - @tomasz-maciejczuk: Od poczatku konfliku trzymalem strone UA ale od paru mi...
źródło: comment_9OiRvxCs94c83nEjUTJWfb7QKZpq6dQE.jpg
@signap: Moim zdaniem neobanderyzm sam w sobie jest bardzo na rękę Kremlowi.

Popatrzmy na to nawet z perspektywy Ukraińców w Polsce. Im bardziej wyeksponowane będzie „kłamstwo wołyńsko-galicyjskie” (wzrost odwołań do zbrodniczych i szowinistycznych tradycji na Ukrainie wzmaga automatycznie ten element), im bardziej tym samym wzrośnie świadomość wśród lokalnej społeczności o „kłamcach wołyńsko-galicyjskich”, tym większa szansa na to, że pewnego dnia naprawdę coś tu wybuchnie. Wystarczy kolejny marsz czy zgromadzenie, czyniące sobie