Wpis z mikrobloga

Teraz powiem bardzo niepopularną opinię na temat sprawy Domika, który się powiesił z powodu prześladowań...chłopiec żyłby gdyby w szkołach, tak jak dawniej byłyby mundurki i normy dotyczące fryzur i innych elementów wyglądu. Tak jak nie powinno być w szkołach krzyży, gwiazd Dawida czy proporczyków PO, PiS i innych, by dbać o światopoglądową neutralność, nie powinno być wydumanych strojów. Ja ubierałam swoje dzieci do szkoły skromnie i nudno a nawet moja najmłodsza córka, która jest esencją nieśmiałego introwertyka i kujona, nie miała problemów z rówieśnikami.

W tym momencie chowam się za kanapę i zakładam na głowę kask i ciągnę dalej:

Szkoła to nie rewia mody, opór przeciwko grzywkom, rurkom i brzydkim koszulkom moim zdaniem wynika nie tylko z buractwa czy cebulactwa ale z oporu przed amerykanizacją polskiej kultury. Chłopcy tzw. "emo" są nam kulturowo obcy stąd budzą sprzeciw.

Ten chłopiec zginął przez polityczną poprawność, która każe nam za wszelką cenę i wszędzie demonstrować swoją indywidualność i nie tyle akceptować co chwalić rzeczy, które nam się nie podobają.

#polska #szkola #dzieci #wydarzenia #niepopularnaopinia #oswiadczenie #4konserwy #gimbaza
  • 120
  • Odpowiedz
Ten chłopiec zginął przez polityczną poprawność


@fiziaa: jeśli się nie zgrywasz, to masz zdrowo #!$%@? pod kopułą.
To szambo, które wylałaś na klawiaturę, nawet nie zasługuje na dłuższy komentarz.
Mam inną tezę - ten chłopiec zginął przez takich rodziców jak Ty.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Po prostu konserwatyści wpajają swoim dzieciom że indywidualności nie manifestuje się dziwnymi ciuchami produkowanymi w milionach egzemplarzy przez amerykańskie megakorporacje. ;)
  • Odpowiedz
@mateusz-zp: To nie słabość tylko brak elementarnych zasad, których od osoby w wieku gimnazjum czy liceum jak najbardziej można wymagać. Może wyrastają z tego i żałują, może nie, nie wiem, bo nigdy się nad nikim nie znęcałam. Wiem tylko, że rany u ofiar zostają na całe życie, a czasem kończą się śmiercią. 'Nie zabijaj' to bardzo podstawowa zasada, spokojnie można ją wymagać od bardzo młodego człowieka.
  • Odpowiedz
@fiziaa: Bo co? Bo za to można być prześladowanym? Przerzucanie winy na osoby inne niż ci nastolatkowie którzy ich prześladowali, rodziców, czy pedagogów jest obrzydliwe.

Powtarzam pytanie. A jeżeli tu nie o ubrania chodziło, a o specyficzny ton głosu, manierę zachowania, delikatność?
  • Odpowiedz
@BongoBong: a jeszcze chciałam dodać że mózg lewaków manifestuje się w ten sposób że mamy być indywidualistami jak wszyscy - bo zwykły, normalny szaraczek, który woli zwykły sweterek i spodnie, to nikt, śmieć bez osobowości bo jak tak można się nie wyróżniać? A prawda jest taka, że jak się im zabierze dziwne fryzury i "modne" ciuchy to nie zostaje nic a zwłaszcza nic oryginalnego - stąd taka agresja.
  • Odpowiedz
@fiziaa: Nie mózg lewactwa, tylko normalnych ludzi (osoby identyfikujące z prawicą również się ze mną zgodzą). I nie działa w ten sposób, że mamy być na siłę indywidualistami, tylko każdy niech ubiera się w co chce. Niczego ci nie nakazuję. Nie obchodzi mnie w co się ubierasz. Bądź sobie jaka chcesz, a mi nic do tego. Nic do tego, czyli nie znęcaj się za bycie innym, czy takim samym i
  • Odpowiedz
@fiziaa: muszę Cię zasmucić, ale ludzie są w ogromnym stopniu indywidualistami i zapoznasz się z tym tematem pod terminem "różnice indywidualne".

bo zwykły, normalny szaraczek, który woli zwykły sweterek i spodnie, to nikt, śmieć bez osobowości bo jak tak można się nie wyróżniać?


to Ty chcesz każdemu narzucić ubieranie się PO TWOJEMU, nie jest to
  • Odpowiedz
@BongoBong: przecież te dzieci na FB pisały wyraźnie o co chodziło (o strój i fryzurę) więc nie wiem skąd owijanie w bawełnę i propaganda, że niby chodziło o coś innego? Do tego nie czytasz uważnie - ja właśnie zwalam winę na rodziców i dyrekcję bo to ich wina. I mówię o rodzicach wszystkich tych dzieci. Jeśli Twoje dziecko chce być na siłę oryginalne to ok - ale powinno być świadomie
  • Odpowiedz
@fiziaa: super gownoburze rozpetalas..szacun. w takiej japonii maja konformistyczny styl bycia, sa mundurki i co najwiekszy odsetek samobojstw wsrod mlodziezy i topowe miejsce w mobbingu.
Wychowuj swoich dzieciakow jak chcesz ale nie dziel sie znami swoimi patologicznymi pomyslami pedagogicznymi.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Nie zawsze się wynosi z domu. Znam bardzo dużo jednostek które kiedyś w szkole gnębiły innych i powiedziałbym, że akurat o zasadach życia w społeczeństwie wiedziały dużo. Fakt, że pewnie otoczenie domowe też ma na to wpływ i dajmy na to, że bez kitu wychowanie w domu ma dominujący wpływ (choć z własnego doświadczenia w to nie wierzę) to co z tego? #!$%@? z dzieciakami bo przecież patologia w
  • Odpowiedz
@mateusz-zp: tu nie chodzi o wiedzę na temat norm, tylko o szereg innych rzeczy. każdy wie, że kradzież jest zła, ale niektórzy to robią, żeby zwrócić na siebie uwagę. taki przykład. złe podłoże w domu i patologia w środowisku to niestety zła mieszanka. dlatego takie dzieci z patologii trzeba uczyć dobrych wzorców, a nie przyklaskiwać złu, które wyrządzają.
  • Odpowiedz
@mateusz-zp: to właśnie wynosi się z domu poza normami - niespełnione potrzeby, braki emocjonalne, brak wsparcia u rodziców, które trzeba nadrabiać u rówieśników (a najłatwiej u tych #!$%@?, przy których wystarczy zajaraćszluga i wyśmiać kogoś mądrzejszego) albo inne deficyty. recydywiści też wiedzą, jakie są normy. gdyby tylko to wystarczało, to więzienia byłyby puste.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Mówimy o tym samym, tylko poprzedniego posta napisałaś w takim tonie jakoby to ich była wina, że są z patologi. Może, źle cię zrozumiałem. Odnośnie tego co teraz piszesz to się zgadzamy tylko jest jeden szkopuł. Na tym etapie dochodzi do sporego dysonansu. Jeśli otoczenie 16+ (dorośli, nauczyciele, rodzice) będą piętnować takie zachowania to jednocześnie dają dają motorek napędowy do gówniarskiego buntu. Ale nie mogą też zaniechać piętnowania bo
  • Odpowiedz
@fiziaa: A ty wierzysz w 100% w to co napisały dzieci. To mógł być całokształt: zachowanie, maniera, głos, ubiór, fryzura. To, że napisały że chodziło o ubrania czy fryzurę nie znaczy, że to zamyka cały temat i tylko o to chodziło.

Znęcające się nad innymi dzieciaki powinny być świadome czekające je kary i potępienia. To jest właściwe postępowanie.

Co mnie obchodzi ile dzieci wychowałaś? Standardowy tekst ludzi, którzy nie potrafią się wybronić ze swoich metod wychowawczych. Nawet nie kumasz tego, że jeśli dzieciaki napisały, że chodziło o fryzurę i ubiór to nie musiało być tak, że chodziło tylko o
  • Odpowiedz