Wpis z mikrobloga

Teraz powiem bardzo niepopularną opinię na temat sprawy Domika, który się powiesił z powodu prześladowań...chłopiec żyłby gdyby w szkołach, tak jak dawniej byłyby mundurki i normy dotyczące fryzur i innych elementów wyglądu. Tak jak nie powinno być w szkołach krzyży, gwiazd Dawida czy proporczyków PO, PiS i innych, by dbać o światopoglądową neutralność, nie powinno być wydumanych strojów. Ja ubierałam swoje dzieci do szkoły skromnie i nudno a nawet moja najmłodsza córka, która jest esencją nieśmiałego introwertyka i kujona, nie miała problemów z rówieśnikami.

W tym momencie chowam się za kanapę i zakładam na głowę kask i ciągnę dalej:

Szkoła to nie rewia mody, opór przeciwko grzywkom, rurkom i brzydkim koszulkom moim zdaniem wynika nie tylko z buractwa czy cebulactwa ale z oporu przed amerykanizacją polskiej kultury. Chłopcy tzw. "emo" są nam kulturowo obcy stąd budzą sprzeciw.

Ten chłopiec zginął przez polityczną poprawność, która każe nam za wszelką cenę i wszędzie demonstrować swoją indywidualność i nie tyle akceptować co chwalić rzeczy, które nam się nie podobają.

#polska #szkola #dzieci #wydarzenia #niepopularnaopinia #oswiadczenie #4konserwy #gimbaza
  • 120
@Coolek: wystarczy spojrzeć na statystki przestępczości a zwłaszcza brutalnych przestępstw wśród młodzieży aby się przekonać jakie to idealizowanie. Wychowałam pięcioro dzieci na ludzi bez pomocy psychologów, pedagogów, Concerty, polityków i politpoprawności.
@fiziaa: a #!$%@? tam, złamasy znaleźliby sobie coś do #!$%@?. Wiem, bo sam przez takie rzeczy przechodziłem w podbazie (8 klas). Dopóki nauczyciele udają że problemu nie ma a rodzice nic poza chwaleniem swoich Sebixów i Karyn nie uznają, to nic się nie poprawi. W moim przypadku zgrzeczniało tych kilka osób, których rodzice spuścili im klasyczny #!$%@? po jednej czy drugiej imbie.
@fiziaa: nie, ten chłopiec się zabił bo prawdopodobnie był bardzo słaby psychicznie. Jakby nie zabił się teraz to możliwe że w przyszłości mógłby to zrobić bo go rzuciła dziewczyna albo cokolwiek. Każdy był w gimbazie, większość z Was pewnie w mniej lub bardziej ogarniętych szkołach i klasach, ja miałem przyjemność uczęszczać do gimby o złej renomie, w którym wymyślono wiele popularnych w gazetach "zabaw" oraz atakowano nauczycieli i ochroniarzy nożami, patoli
@Hapecki: Obowiązku nie ma ale dużo szkół przy mundurkach zostało. W dodatku rejonizacji już się tak nie pilnuje więc rodzic spokojnie może sobie wybrać szkołę z mundurkami jak woli.

Ja chodziłem do szkoły z mundurkami nawet jak jeszcze obowiązku wprowadzonego przez Giertycha nie było i wiem, że to wcale nie jest sposób na problem. Dzieciaki jak mają mundurki to próbują się wyróżnić czymś innym chociażby dodatkami więc jak gość chciał okazywać
@Killjoy: wyjmij kij z dupy, mój syn jest moim okiem w głowie i chciałbym, żeby każde dziecko na świecie miało chociaż 1/10 miłości i uwagi którą dostaje ode mnie i mojej żony. Świat byłby lepszym miejscem.
@mateusz-zp: Mundurki wprowadzone za Giertycha to zazwyczaj jakieś kamizelki dodatkowo jak najtańsze żeby każde dziecko było stać. Pomysł poroniony lato gorąc a dziecko ma nosić jeszcze jakąś ciemna kamizelkę. Rozwiązaniem byłyby mundurki podobne do tych które widzimy na filmach lecz ich koszt jest o wiele wyższy.
@fiziaa: Naprawdę uważasz że mundurki rozwiązałby problem? To dziecko było gnębione nie tylko ze względu na ubiór ale na zachowanie. W artykule napisali że
@Jubei: Ok:) Ale gdybyś jeszcze zechciał mi wyjaśnić o co chodzi ze sprzętem? Tzn. wiem o co chodzi, ale nie lepiej dzieci uczyć, że jeden ma lepszy, inny ma gorszy i trudno, co zrobisz, nic nie zrobisz i nie należy nikogo z tego powodu prześladować? Bo przecież twój synek pójdzie do gimnazjum i liceum i tam się skończy pozorna równość majątkowa.
Tym razem się nie czepiam, naprawdę jestem ciekawa twojej opinii.
@mateusz-zp: Chodziło mi o to że te mundurki nie mogły spełniać funkcji którą im powierzono bo były po prostu #!$%@?. Gdyby każde dziecko miało strój który ma nosić w szkole tzn czarne/granatowe spodnie/spódniczka i biała koszula beż żadnych dodatków to mogło by to zadziałać. Inna sprawa że ważniejsze jest zachowanie niż ubiór a dziecko było po prostu słabe psychicznie.