Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@SScherzo: Różnice kulturowe po prostu. Mnie zabijanie świni też trochę odrzuca (polecam zobaczyć na żywo, nie na filmiku) ale mięso jem i generalnie uważam, że przeznaczeniem świni jest być zjedzonym. Podziwiam rzeźników za ich nerwy. Natomiast zabijanie psów mnie razi mocno bo żyję w przeświadczeniu, że pies to przyjaciel człowieka i lubię psy po prostu:) W każdym razie nie przejeżdżałbym pół świata, żeby walczyć z tym w chinach. Ich cyrk ich
@bajbuss: po co mam widzieć na żywo? słyszałam za dzieciaka krzyk zarzynanej świni, to wystarczy.

generalnie uważam, że przeznaczeniem świni jest być zjedzonym.


aha.

Podziwiam rzeźników za ich nerwy


pewnie wystarczy nie mieć empatii by to robić.

nie rozumiesz jednak, że mi chodzi o reakcje, że zabijać krowy i świnie spoko, a jak pies, to uwaga, drastyczne.
@SScherzo: Ale przecież to oczywiste, ze jest to kwestia kultury - tam jedzą psy, u nas nie. Na bliskim wschodzie świnia jest w ogóle nieczysta - wynika to właśnie z kultury.

I jasne, można traktować wszystkie zwierzęta równo ale w rzeczywistości masz sczury które są szkodnikami i roznoszą choroby, myszy na które ustawiasz pułapki w domu, muchy które zabijasz, komary. To wszystko zwierzęta. Komara nie zabijesz bo Ci go szkoda?
@SScherzo: No to wyżej wspomniane szczury. Można tak się przerzucać ale właściwie nie wiem po co teraz. Rozumiem o co Ci chodzi, przedstawiłem swoje zdanie, nawet nie mówiłem, że nie masz racji tylko napisałem czemu wg mnie tak jest i nie wiem co dalej, biologii skończyłem się uczyć 11 lat temu więc nie będę próbował tu rzucać budową układu nerwowego owadów i ssaków