Wpis z mikrobloga

Niedaleko miejsca mojego zamieszkania jest zbiornik retencyjny, dookola którego jest chodnik, laweczki itp. pomijając fakt biegania po chodniku, które chyba nie jest dobre dla stawów... Dlaczego wszyscy biegają przeciwnie do ruchu wskazówek zegara wokół tego zbiornika? Ma to jakieś logiczne wytłumaczenie? #bieganie
  • 10
@Sieloo: Strzelam że to przez efekt Coriolisa ;)

A na serio to nie wiem, sam się nad tym zastanawiałem, wszyscy tak biegają. Być może tak się kiedyś przyjęło i podświadomie biegamy (z pamięci) chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy.
A na serio to nie wiem, sam się nad tym zastanawiałem, wszyscy tak biegają. Być może tak się kiedyś przyjęło i podświadomie biegamy (z pamięci) chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy.


@cmhqwidget: faktycznie, choć ja złośliwie właśnie biegam zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Nawet wygodne, nie muszę się stresować jak kogoś wyprzedzam albo ktoś wyprzedza mnie - niby człowiek nie ma ciśnienia podczas treningu ale podświadomie takie dwie osoby biegnące
@enron: Mija z czasem. Jak przestawisz któregoś dnia mózg na bieganie funkcyjne to przestajesz patrzeć na to co inni robią. Ale fakt, na początku też tak miałem :D Wbrew pozorom to bieganie w drugą stronę ma sens, bo zaczynasz obciążać prawe kolano. Ja przestałem biegać po stadionie, robię na nim tylko test coopera i kończę biegi żeby dorobić te 300-600-900 metrów których mi brakuje do jakiegoś dystansu.
@lukglo86: Są, ale ktoś musiał podjąć decyzje o tym w która odmierzyć :D. Poza tym większości ludzi to chyba nie obchodzi, bo jak wiedzą ile ma okrazenie to taka informacja nie ma znaczenia. Zwłaszcza, ze tu jest max 1 km.
@enron: Mija z czasem. Jak przestawisz któregoś dnia mózg na bieganie funkcyjne to przestajesz patrzeć na to co inni robią.


@cmhqwidget: Ja nie mam nic przeciwko temu że ktoś mnie wyprzedza, gorzej że czasami lepiej mi się biegnie i wtedy zaczynam znowu tę osobę wyprzedzać... i wychodzi jakbym chciał a nie mógł :) No i głupio się wtedy nie odezwać...

Całe szczęście że o 5 rano mało biegaczy jest, poza
@enron: Ja znowu jestem Nightrunnersem i biegam często po zmroku, nie lubię jak mi ktoś przeszkadza. Co do ścigania się to raczej lubię jak ktoś wolniej biega niż szybciej bo mam wtedy poczucie że gość dobrze robi. Jak widzę takiego co #!$%@?, najlepiej jeszcze w temperaturze 23-26 stopni ubrany w grubą bluzę to OMG. Najlepsze są laski na siłce zapieprzające na rowerku albo bieżni ubrane jakby wychodziły jesienią na spacer. Wypocą
@Sieloo: może przyzwyczajenia z bieżni? na niej też się biegnie przeciwnie do wskazówek zegara.

Ale czasami lepiej jest zmienić biec w przeciwną stronę jak się biegnie wokół czegoś ze względu na obciążenia kolan. Skrecajac ciągle a w lewo, obciazasz bardziej lewe kolano.