Wpis z mikrobloga

Miłość jest niesamowita.
Moi dziadkowie po ponad 55 latach ślubu nadal zadziwiają. Dziadek od ponad dwóch tygodni leży w szpitalu. Diagnoza - złośliwy nowotwór, nieoperacyjny. Nie może jeść, pić. Jest bardzo słaby, wszystko sprawia mu trudność. A babcia czuwa przy nim całymi dniami. Pomaga mu w codziennych czynnościach. Najbardziej wzruszająca jest jednak jej czułość w stosunku do męża. Głaszcze go po dłoni, a on wtedy się uspokaja i przysypia. Obserwowałam te stare, zmęczone dłonie, których wzajemny dotyk był czymś cudownym. Babcia wyrwała mnie z tego zapatrzenia mówiąc po cichu: "Widzisz Aniu, to właśnie jest miłość..."
Życzę Wam jak i sobie tak pięknej miłości.
#milosc
  • 84
  • Odpowiedz
@wykopnieta: to może za każdą umiejętność którą posiadasz wymagaj od mężczyzny jednej umiejętności przynależnej do jego płci? ( ͡° ͜ʖ ͡°) umiesz gotować i sprzątać, facet umie wymienić gniazdko i uszczelkę - tyle ci powinno wystarczyć
za pranie, zmywanie naczyń kolejne umiejętności
bo narazie to ty oferujesz gotowanie i sprzątanie a w zamian oczekujesz tak jak wspomniałem absolutnej wszechstronności
a ułożenie świata się zmienia - tak jak
  • Odpowiedz
Musieliście oczywiście zepsuć ten wpis biadoleniem na dzisiejsze okropne czasy, pozbawione uczuć i stabilizacji, i na dzisiejszych ludzi, według was co do jednego egocentrycznych hedonistów. Romantyzując stare dobre czasy, weźcie proszę pod uwagę, że kiedyś nie było wielu rozwodów, ale nie zawsze z powodu tego, że wszyscy się kochali, szanowali, lubili i mieli chęci by naprawiać - często po prostu nie chcieli skandalu w rodzinie albo mimo wszystko perspektywa rozwodu była dla
  • Odpowiedz
@Limonkova: Nic niesamowitego nie napisalas, po to jest instytucja malzenstwa by byc ze soba na dobre i zle. Oczywiscie znajdzie sie patologia co ma to gdzies, ale juz nie pisz ze to takie love story czy cos niespotykanego bo to norma. Nawet gdyby byli ze soba z przyzwyczajenia to i tak powinna tam byc i trzymac go za reke bo inaczej byla by zwykla #!$%@?.
  • Odpowiedz
@wykopnieta: Zawsze mam bekę jak się słucha, że facet to musi być wysoki, umięśniony (ale nie za bardzo) inteligentny, zaradny (a co za tym idzie - bogaty), ma organizować czas kobietom, jakieś wyjazdy, być romantyczny - a zarazem stanowczy. Kobiety wymyślają z 20 takich cech, a ja się zastanawiam co one mają do zaoferowania wzamian? Siedzi taka bez hobby, żadnych zainteresowań, jedynym celem dnia jest wzięcie jednego ze stu kremów z
  • Odpowiedz
@wykopnieta: Ja też nie z tych niebieskich. A czym różni się Twoje uogólnianie od mojego? Niczym. Jałowa dyskusja. Faceci coraz częściej nie umieją wkręcić żarówki, a kobiety coraz częściej nie umieją gotować. Wrzód na dupie naszych czasów.
  • Odpowiedz
@Limonkova: Mój dziadziuś kilka dni temu zmarł na raka. Wcześniej babcia, opiekowała się nim cały czas. Nie chciała tracić czasu i nawet w nocy przy nim siedziała i trzymała go za rękę. Kiedy dziadek umierał, odganiał wszystkich i mocno zaciskał obiema dłońmi tylko rękę babci. I tak odszedł.
Byli razem 60 lat. Przez całe życie chodzili na spacery trzymając się za ręce. Były pocałunki i dozgonny szacunek. Nigdy się nie kłócili...
  • Odpowiedz
Twoi dziadkowie są z pokolenia, gdzie nie było dobrobytu, nie było internetu, komórek, gdzie kobiety były w większości gospodyniami domowymi, gdzie nie było rozpowszechniane równouprawnienie, gender, lgbt i inne syfy bo były poważniejsze problemy. Gdzie ludzie to co się psuło naprawiali, a nie wyrzucali na śmietnik.


@Jajcew: wszystko przez te iPhony, gender i równouprawnienie! Całe zło świata! A może raczej - par, które kochają się aż do śmierci czy późnej starości,
  • Odpowiedz
@wykopnieta: A moze to nie Twoj interlokutor sie obraca w zlym towarzystwie, tylko wlasnie Ty sie w takim obracasz? Ja na przyklad nie znam wielu "emocjonalnych #!$%@? w rurkach ktorzy calymi dniami gapia sie na telewizor i nie umieja nawet gniazdka naprawic", na tyle rzadko spotykam takich facetow, ze ciagle potrafie miec z nich beke jak juz jakiegos spotkam. I naprawde dziewczyny ktore idealne zycie wyobrazaja sobie tak ze zlapia jakiegos
  • Odpowiedz