Wpis z mikrobloga

Miłość jest niesamowita.
Moi dziadkowie po ponad 55 latach ślubu nadal zadziwiają. Dziadek od ponad dwóch tygodni leży w szpitalu. Diagnoza - złośliwy nowotwór, nieoperacyjny. Nie może jeść, pić. Jest bardzo słaby, wszystko sprawia mu trudność. A babcia czuwa przy nim całymi dniami. Pomaga mu w codziennych czynnościach. Najbardziej wzruszająca jest jednak jej czułość w stosunku do męża. Głaszcze go po dłoni, a on wtedy się uspokaja i przysypia. Obserwowałam te stare, zmęczone dłonie, których wzajemny dotyk był czymś cudownym. Babcia wyrwała mnie z tego zapatrzenia mówiąc po cichu: "Widzisz Aniu, to właśnie jest miłość..."
Życzę Wam jak i sobie tak pięknej miłości.
#milosc
  • 84
@wykopnieta: a co do gapienia się godzinami w komputery - kiedyś hajs był z naprawy telewizorów i faceci zajowali się naprawą telewizorów, teraz hajs jest z naprawy komputerów, programowania i obsługi tych komputerów - faceci się dostosowali i z "gapienia się w komputer" niektórzy wyciągają dobre pieniądze
@wykopnieta: pięknie powiedziałaś z tymi innymi czasami i to wyjaśnia bezzasadność twoich roszczeń, że każdy musi umieć wszystko zrobić, obecnie dzwonisz po odpowiedniego gościa który zrobi to lepiej i szybciej

a ty dalej męcz się ze swoim gniazdkiem podłączonym przez ryśka które zapewne jest #!$%@? w 90%, bo nie można było wezwać fachowca tylko DEJ HALINA JA PODŁĄCZE ZAWÓDKÓWKE 30 LAT TEMU SKOŃCZYŁEM PRZECIEŻ
@lazer: tak, fachowca do wszystkiego. Niedługo do robienia dzieci też będą potrzebni fachowcy ( )


I tak, to były inne czasy, gdzie mężczyzna był mężczyzną, a nie #!$%@?ą w rurkach, latającą od imprezy do imprezy, mającą pretensje co do tego, że jego dziewczyna wolała pójść do innego niż siedzieć z nim i podtrzymywać mu łeb jak rzyga po piciu.
@erysipelothrix: aha, widzisz, czyli dochodzimy do stwierdzenia, że miłość polega na fizycznym braniu od innej (kochającej) osoby; bo gdy ta osoba jest daleko (powiedzmy wyjechała na chwilę) to nie odczuwamy braku miłości (bo wiemy, że ta osoba fizycznie gdzieś jest i do nas wróci); skoro tylko tej osoby zabraknie na dobre, wiemy, że już nic więcej od niej nie dostaniemy, a więc nasz egoistyczny świat traci ważny atrybut, stąd smutek i
@wykopnieta: dlaczego sama się nie nauczysz tego robić? xD nie wymaga to siły fizycznej ani specjalnych umiejętności, tzn dobre zrobienie każdego gniazdka już wymaga ale tobie wystarczy na #!$%@? (czekam na przekręcenie moich słów xD)całą instalację elektryczną w domu też może zrobić i zaprojektować przecież rysiu, pytanie tylko czy prędzej czy później nie #!$%@? cię prąd jak będziesz robić pranie
poza tym trochę nie dziwię się twoim doświadczeniom bo z rozhisteryzowanym
@wykopnieta: i jeszcze jedno - masz ogromny żal do mężczyzn i obwiniasz ich za to, że kobiety są coraz bardziej męskie
a może jest odwrotnie? nie pomyślałaś że faceci po prostu nie mają się dla kogo starać? ja mogę powiedzieć o kobietach dokładnie to, co ty o mężczyznach - kiedyś były porządniejsze, umiały się zająć domem i były oddane
teraz obserwuję #!$%@? zwłoki oddające się połowie klubu bo wyzwolenie xD oczywiście
@lazer: jak mówię, zadajesz się z takimi - twój problem. I gówno prawda, kiedyś było tak samo, były panny, które waliły się po kątach w klubach z kim popadnie i były te normalne. Chodzi mi po prostu o to, że dzisiejszy mężczyzna zmienia się we wrażliwą cipkę, która nic nie umie, do najprostszych usterek wzywa fachowca i jest w szoku, gdy w końcu jego panna #!$%@? się i poleci dla świętego
@Limonkova: kilka miesięcy temu byłem w szpitalu. Nic super groźnego ( bardziej uciążliwego ) ale miałem mieć zabieg, który bardzo mnie stresował i generalnie dołował. Wizyta w szpitalu przedłużyła się na kilka dni. Moja dziewczyna zachowywała się dokładnie tak jak Twoja babcia ( z tym, że my jesteśmy razem od 2 lat ). Zabieg się udał, wszystko jest okej a od kilku dni dziewczyna jest moją narzeczoną :) #wygryw
@wykopnieta: to może za każdą umiejętność którą posiadasz wymagaj od mężczyzny jednej umiejętności przynależnej do jego płci? ( ͡° ͜ʖ ͡°) umiesz gotować i sprzątać, facet umie wymienić gniazdko i uszczelkę - tyle ci powinno wystarczyć
za pranie, zmywanie naczyń kolejne umiejętności
bo narazie to ty oferujesz gotowanie i sprzątanie a w zamian oczekujesz tak jak wspomniałem absolutnej wszechstronności
a ułożenie świata się zmienia - tak jak
Musieliście oczywiście zepsuć ten wpis biadoleniem na dzisiejsze okropne czasy, pozbawione uczuć i stabilizacji, i na dzisiejszych ludzi, według was co do jednego egocentrycznych hedonistów. Romantyzując stare dobre czasy, weźcie proszę pod uwagę, że kiedyś nie było wielu rozwodów, ale nie zawsze z powodu tego, że wszyscy się kochali, szanowali, lubili i mieli chęci by naprawiać - często po prostu nie chcieli skandalu w rodzinie albo mimo wszystko perspektywa rozwodu była dla
@Limonkova: Nic niesamowitego nie napisalas, po to jest instytucja malzenstwa by byc ze soba na dobre i zle. Oczywiscie znajdzie sie patologia co ma to gdzies, ale juz nie pisz ze to takie love story czy cos niespotykanego bo to norma. Nawet gdyby byli ze soba z przyzwyczajenia to i tak powinna tam byc i trzymac go za reke bo inaczej byla by zwykla #!$%@?.
@wykopnieta: Zawsze mam bekę jak się słucha, że facet to musi być wysoki, umięśniony (ale nie za bardzo) inteligentny, zaradny (a co za tym idzie - bogaty), ma organizować czas kobietom, jakieś wyjazdy, być romantyczny - a zarazem stanowczy. Kobiety wymyślają z 20 takich cech, a ja się zastanawiam co one mają do zaoferowania wzamian? Siedzi taka bez hobby, żadnych zainteresowań, jedynym celem dnia jest wzięcie jednego ze stu kremów z
@wykopnieta: Ja też nie z tych niebieskich. A czym różni się Twoje uogólnianie od mojego? Niczym. Jałowa dyskusja. Faceci coraz częściej nie umieją wkręcić żarówki, a kobiety coraz częściej nie umieją gotować. Wrzód na dupie naszych czasów.
@Limonkova: Mój dziadziuś kilka dni temu zmarł na raka. Wcześniej babcia, opiekowała się nim cały czas. Nie chciała tracić czasu i nawet w nocy przy nim siedziała i trzymała go za rękę. Kiedy dziadek umierał, odganiał wszystkich i mocno zaciskał obiema dłońmi tylko rękę babci. I tak odszedł.
Byli razem 60 lat. Przez całe życie chodzili na spacery trzymając się za ręce. Były pocałunki i dozgonny szacunek. Nigdy się nie kłócili...
Twoi dziadkowie są z pokolenia, gdzie nie było dobrobytu, nie było internetu, komórek, gdzie kobiety były w większości gospodyniami domowymi, gdzie nie było rozpowszechniane równouprawnienie, gender, lgbt i inne syfy bo były poważniejsze problemy. Gdzie ludzie to co się psuło naprawiali, a nie wyrzucali na śmietnik.


@Jajcew: wszystko przez te iPhony, gender i równouprawnienie! Całe zło świata! A może raczej - par, które kochają się aż do śmierci czy późnej starości,
@wykopnieta: A moze to nie Twoj interlokutor sie obraca w zlym towarzystwie, tylko wlasnie Ty sie w takim obracasz? Ja na przyklad nie znam wielu "emocjonalnych #!$%@? w rurkach ktorzy calymi dniami gapia sie na telewizor i nie umieja nawet gniazdka naprawic", na tyle rzadko spotykam takich facetow, ze ciagle potrafie miec z nich beke jak juz jakiegos spotkam. I naprawde dziewczyny ktore idealne zycie wyobrazaja sobie tak ze zlapia jakiegos
@ethics: Jasne, przyzwyczajenie też na pewno w tym jest. I strach przed samotnością jak inni wspominali i również poczucie odpowiedzialności. Pytanie jak wygląda ta opieka, czy jest w niej miejsce na czułość. Pewnie po latach takiej opieki nad drugą osobą nie wygląda to już tak pięknie. Zmęczenie robi swoje. Ale mimo wszystko, w zachowaniu moich dziadków jest coś rozczulającego.I trochę nieuchwytnego. No ale cóż, bardzo emocjonalnie do tego podchodzę i na