Wpis z mikrobloga

Rewolucje przemysłowe były w 19 wieku. Wielkie manufaktury to właśnie skok produkcyjny w 19 wieku.


@Epoche: chcesz mi powiedzieć, że przeskok z silników parowych na spalinowe odbył się w XIXw? Chcesz mi powiedzieć, że Henry Ford opracował taśmową produkcję w XIX w.? Masz źródło, którego może nie zanegujesz, bo lewackie - http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1562321,1,pomysl-ktory-nam-dal-produkcje-masowa.read

Nie przygotowałeś się
  • Odpowiedz
@szasznik: Proponuje zapoznać się z zagadnieniem rozwoju gospodarczego i zrozumieniem czym jest wykres wzrostu gospodarczego na skali logarytmicznej.

Na bank rozwój technologii(samochody, elektronika itp.) nie miał nic do czynienia ze wzrostem.

LOL. Poniżej jakiegoś poziomu elementarnej ekonomii rozmowy nie prowadzę.
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: Napisałeś o masowej produkcji, to Ci tłumacze że w 19 wieku były rewolucje przemysłowe, pierwsza i druga, para i elektryczność, początek masowej produkcji. Przejscie z chałupnictwa i rzemiosła na manufaktury z wykorzystaniem silnika parowego.
Korwin twierdzi że wtedy się niesamowicie rozwijaliśmy i musimy wrócić do tamtych czasó, a teraz umieramy i czekamy aż muzułmanie przywrócą jego normalność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Korwin twierdzi że wtedy się niesamowicie rozwijaliśmy i musimy wrócić do tamtych czasó, a teraz umieramy i czekamy aż muzułmanie przywrócą jego normalność ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Epoche: to zobacz sobie końcówkę twojego wykresu - tak po roku 2004 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Epoche: Jakie brednie,Kto ci powiedział,ze UK był wtedy wolnorynkowy raj?Nie bez powodu w USA,Australii i Kanadzie mówi się w tej chwili po angielsku.Miliony ludzi uciekało z tego "raju" do prawdziwego wolnorynkowego raju.
  • Odpowiedz
@Epoche: Zdajesz sobie sprawę, że twoje wnioski są błędne czy naprawdę jesteś aż taki głupi? To zupełnie tak, jakbyś przedstawił dowód na to że 2+2=5. Wiadomo, że to bzdura, pozostaje tylko znaleźć błąd w rozumowaniu.

Pomijając pytanie jak był liczony ten wzrost na przestrzeni wieków i skąd te dane i pomijając warunki zewnętrzne i masę innych czynników (wojny, kataklizmy kryzysy), to wniosek jest taki, że nawet lewactwo nie powstrzyma rozwoju
  • Odpowiedz
Jakie brednie,Kto ci powiedział,ze UK był wtedy wolnorynkowy raj?


@lucer: A nie był? Brak regulacji, ZUSu, BHP, wieku emerytalnego i szkolnego itp. itd. Chciałeś prowadzić biznes, gdzie płaciłeś 1 pensa za godzinę i zatrudniałeś 6 letnie dzieci to mogłeś.

Nie bez powodu w USA,Australii i Kanadzie mówi się w tej chwili po angielsku.Miliony ludzi uciekało z tego "raju" do prawdziwego wolnorynkowego
  • Odpowiedz
@rzep: "Uciekali z liberalnego raju"i dlatego milionami osiedlali się na "dzikim zachodzie".Myślisz,że w USA robotnicy nie pracowali tak długo?Imigracja zaś spadła bo USA wprowadziły ograniczenia imigracyjne.
  • Odpowiedz
@lucer: I co, myślisz, że ludzie porzucali rodziny i wyjeżdżali z UK do USA, żeby trafić z jednego obozu pracy do drugiego?

Powodów do emigracji było wiele:
- darmowa ziemia pod farmę w USA (co za socjalistyczne prawo!)
- prześladowania religijne
- obietnica nowego startu (w Anglii itp. karty już były rozdane, i Ci co mieli pieniądze raczej nie pozwalali nowym na strącenie ich z piedestału - konkurencja była koszona
  • Odpowiedz