Wpis z mikrobloga

@Jose_Aureliano_Buendia obronę? Popatrz, ile się sprzedało kopii, odejmij od tego sprzedaż w Polsce (bo gimbaza, o zgrozo), poszperaj w internecie na temat powodów popularności sagi.
Ja czytałem od dziecka, pochłaniałem tom za tomem, polecam.
No ale mając 7 lat to poważny człowiek chwytał za Sapkowskiego albo rozkoszował się dowcipem Pratchetta, przecież tylko plebs czyta Pottera.
@Jose_Aureliano_Buendia: Kucu pls. Nie wyobrażam sobie żeby dziesięcioletni gówniak zaczytywał się w Świecie Dysku albo Władcy Pierścieni, a nawet jeśli, to tych serii nie zrozumie. Natomiast seria o Harrym Potterze jest dobra do rozpoczęcia przygody z czytaniem fantastyki, na początku jest banalna i lekka, z czasem poważnieje (wraz z czytelnikami).

@marianbaczal: Tak działa wolny rynek, teraz mogą czytać Pottera i Hobbita, to się nie wyklucza, zaś konkurencja na rynku czytelniczym
@stiegnick: ilość sprzedanych egzemplarzy =/= jakość książki. Wypromować na skalę masową można wszystko. Nawet w wieku około gimbazjalnym nie rozumiałem tego rozpływania się nad średnią książką, choć przeczytałem 4 pierwsze tomy.
HP jest infantylny, i po prostu nudny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)