Wpis z mikrobloga

@Jose_Aureliano_Buendia no, mniej więcej taki, jaki powinien być dla dzieci. Prosty, z wciągającym motywem, takim żeby dzieciak mógł pomarzyć, utożsamiać się z bohaterami. W końcu to powieść o szkole, uczniach, o głównym targecie dzieła. Książka rosła razem z młodymi, więc nie dość, że przyciągała młodsze pokolenia to trzymała swoich starszych czytelników.
Nie wyobrażam sobie też, żeby 10letni 'gówniak' szedł do biblioteki wypożyczyć baśnie polskie ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Jose_Aureliano_Buendia: A niby czemu lepsze? Jeden lubi śliwki, drugi rozrywki. Dzięki tej serii masa dzieciaków zaczęła czytać książki, z HP przerzucili się na ambitniejsze tytuły i może dotarli nawet do Twoich Baśni Norweskich. Pozdro.
  • Odpowiedz
@nint: Zakon feniksa. na niej zakończyłem czytanie HP. 900 stron z czego wiekszosc to retrospekcja co bylo wcześniej zmeczylem ok 500 stron i dalem sobie spokój
  • Odpowiedz
dla gówniaka w wieku około 10 to raczej lepsze byłyby jakieś bajki, legendy. W każdej bibliotece dla dzieci i młodzieży jest dział z czymś takim. Baśnie czeskie, polskie, norweskie, Baśnie z tysiąca i jednej nocy, taka "fantastyka


@Jose_Aureliano_Buendia: już widzę jak dziesięcioletni dzieciak zaczytuje Ci się w baśniach czeskich czy norweskich xd Harry Potter zresztą dużo czerpie z tych baśni, tyle, że przedstawia je w sposób interesujący dla dzieciaka.

A
  • Odpowiedz
@stiegnick: Czego nie rozumiesz w zdaniu "Podniesiona przez zachwyconą pierwszym kontaktem z książką gimbazę do rangi arcydzieła." Chodzi o to że HP jest słaby, kiedy byłem młodszy byłem nim zachwycony teraz kiedy potrafię już docenić dobrą książkę wiem, że HP to wyjątkowo słaba książka. Nikt nie napisał że jako 7 latek masz już czytać Mein Kampf, Grę Tron czy co tam uznajesz za arcydzieło, ale po przeczytaniu kilku lepszych książek
  • Odpowiedz
@stiegnick: zgadzam się z tym, osobiście teraz bym tego ponownie nie przeczytał, ale w swoim czasie była zacna lektura dla dzieci i młodzieży. Filmy były w mojej opinii słabawe, ale ja nie rozumiem bólu d--y ludzi którzy są źli na ludzi że coś czytają, czy to HP czy to zmierzchy czy jakieś inne greje tacy wielcy wolnościowcy ale chcą mówić innym co mają czytać xD
  • Odpowiedz