Wpis z mikrobloga

Mirasy nie akceptuje ateizmu. Zgodnie z ewolucja jestesmy przystosowani do tego zeby wierzyc. Zalozmy ze np wychodze ze znajomymi na impreze. Bawimy sie, spozywamy alkohol, generalnie atmosfera jest sielska, wszyscy sa zadowoleni. Albo kolejny przyklad: rozmowa z rodzicami. Rozmawiacie o wszystkim, od spraw zwiazanych ze szkola, po kwestie zwiazane z waszym zwiazkiem albo o sprawach przyziemnych typu sprzatanie w domu. Mysle ze nie mozna zamykac sie na tego typu kwestie. Jakbyscie sie czuli gdyby ktos powiedzial wam ze jestescie niepotrzebni np w danym miejscu? Przeciez takie zachowanie jest absolutnie niezrozumiale. Ja rozumiem granie w gry, kilka godzin w dniu jakis LOL, WOW czy inny CS. To akurat chyba kazdy potrafi zrozumiec. Ale brak przygotownia na przyklad na sprawdzian do szkoly? Nie wiem czy nie widzicie ze to jest lekcewazenie samego siebie. Tak samo rozmowa ze starszymi, np babcia czy dziadkiem. Rozmowa czasem nie wystarczy, trzeba pomoc, pozamiatac.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #oswiadczenie #feels
  • 86
@Drach_stu_lej: Ja to widzę inaczej: Rozmowa czasem nie wystarczy, trzeba pomoc, pozamiatac. Tak samo rozmowa ze starszymi, np babcia czy dziadkiem. Nie wiem czy nie widzicie ze to jest lekcewazenie samego siebie. Ale brak przygotownia na przyklad na sprawdzian do szkoly? To akurat chyba kazdy potrafi zrozumiec. Ja rozumiem granie w gry, kilka godzin w dniu jakis LOL, WOW czy inny CS. Przeciez takie zachowanie jest absolutnie niezrozumiale. Jakbyscie sie czuli
@Liuxus: @Drach_stu_lej: Ja tego nie widzę.

To akurat chyba kazdy potrafi zrozumiec. Rozmowa czasem nie wystarczy, trzeba pomoc, pozamiatac. Ale brak przygotownia na przyklad na sprawdzian do szkoly? Ja rozumiem granie w gry, kilka godzin w dniu jakis LOL, WOW czy inny CS. Przeciez takie zachowanie jest absolutnie niezrozumiale. Tak samo rozmowa ze starszymi, np babcia czy dziadkiem. Nie wiem czy nie widzicie ze to jest lekcewazenie samego siebie.
Jakbyscie
Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga
@Drach_stu_lej: Bo to nie można tak od razu powiedzieć czy to się akceptuje czy się nie akceptuje. A co wtedy z tymi ludźmi co tacy są, a ich nie znamy? Bo wtedy warto pomyśleć także o odpowiedzialności i mówię tu nie tylko o odpowiedzialności za samego siebie, ale także za swoje czynności. I potem wtedy zauważamy, że to co chcemy osiągnąć nie jest do osiągnięcia w ten sposób, siedząc całymi dniami
@Drach_stu_lej: Mój przyjaciel Adam malysz kiedys mi powiedział ze nie wolno mieć niebieskich butów bo to przynosi nieszczęście. To ja do niego WTF ocb. A on ze skoro nie rozumiem to powinienem poczytać książki, np Zbrodnię i Karę Dostojewskiego. Tam dowiem się co grozi za takie czyny. Jestem mu wdzięczny i teraz wiem że dni są tylko po to by do ciebie wracać każdą nocą złoto.
@Drach_stu_lej: Dziękuje za otwarcie oczu. Dzięki temu wiem teraz, że ser­ce oba­wia się cier­pień. Ale wystarczy powiedzieć mu, że strach przed cier­pieniem jest straszniej­szy niż sa­mo cierpienie. I wtedy nie ma problemów z tym, ze na przykład ulubiona piosenkarka nie jest na topie listy przebojów radia złote przeboje. No bo jak tu się czuć, ze świadomością że nie śpiewacie najpiękniej i najschludniej? No ja tego nie ogarnę swoim myśleniem. Mimo że
@Drach_stu_lej: no i człowieku zapytam się ciebie czy ty aby dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest
ze nie mozna zamykac sie na tego typu kwestie. Jakbyscie sie czuli gdyby ktos powiedzial wam ze jestescie niepotrzebni np w danym miejscu? Przeciez takie zachowanie jest absolutnie niezrozumiale. Ja rozumiem granie w gry, kilka godzin w dniu jakis LOL, WOW czy inny CS. To akurat chyba kazdy potrafi zrozumiec. Ale brak przygotownia na przyklad na sprawdzian do szkoly? Nie wiem czy nie widzicie ze to jest lekcew


@Drach_stu_lej: Nikt Ci