Wpis z mikrobloga

No i się zgadza. Info z celnego, że jeszcze nic nie dostali. Czyli PP twierdzi najpierw, że przesyłka "poleciała" do celników i nie mają wpływu na terminowość dostarczenia,a dzisiaj już, że przesyłka jest przygotowywana do celnego :)))
A ja tam twardo czekam od 12 czerwca (wpłynięcie do WER). Dzisiaj wreszcie, po 12 dniach pojawił się status, że o godz. 10 paczka wyjechała z ładunkiem. Pewnie więc będzie w poniedziałek. Tak z ciekawości to się zastanawiam, czy jakby mi wyszedł już ten okres 60 dni z Ali na sziping to czy Ali w takiej sytuacji (paczka "jest w drodze") zwraca $$. Ma ktoś z Was doświadczenie? ( ͡º ͜
@Dodgee: nie Tobie jedynemu ;)) Pisz na...

sekretariat.cer@warszawa.poczta-polska.pl; uslugi.pocztowe@poczta-polska.pl;
reklamacje.zagraniczne@warszawa.poczta-polska.pl; OC441010@war.mofnet.gov.pl;
ic.warszawa@war.mofnet.gov.pl

I trzaskaj jeszcze tu >>> skargi@centrala.poczta-polska.pl

WER Warszawa:

22 548 11 47
22 548 13 91
22 548 13 20
@mayeranek83: *Nie Tobie jedynej. :D
Dzięki wielkie. Zaraz masowo roześlę maile. Jeśli odpowiedzi konkretnej na maila nie otrzymam to będę się dobijać i dzwonić do WER-u. Chyba, że cudem i moja paczka zmieni nagle status.
@mayeranek83: Wysłałam na razie same maile, teraz będę czekać na odpowiedź. Ale przypuszczam, że pewnie nie będziesz się mylił widząc po tym, co się tutaj dzieje. :D Ciekawe ile i jakie odpowiedzi otrzymam. Podzielę się jeśli coś odpowiedzą.
Wysłłem e-mail z dokumentami bo moja paczka została zatrzymana przez urząd celny i znalazłem dziś w spamie że moj e-mail nie otrzymał odbiorca i jakiś tam błąd co ja mam zrobić? Na liście było napiusane żeby wysyłać pod oc441010@war.mofnet.gov.pl
Odpowiedź z icwarszawa (znów szablonowa):

Informację w sprawie przesyłki można uzyskać w OC I POCZTOWY

pod numerem telefonu 22 545-16-03, 22 548-13-4, 22-545-16-61, 22 545-16-01

e-mail oc441010@war.mofnet.gov.pl

podając numer nadania przesyłki.

I z usług pocztowych (również szablonowa):

Szanowna Pani,

Uprzejmie informujemy, że wszystkie przesyłki listowe polecone, nadchodzące z zagranicy, objęte są dozorem celnym i oczekują na odprawę dokonywaną przez funkcjonariusza służby celnej. Jako Poczta Polska nie możemy skierować takich przesyłek do doręczenia,
I kolejny mail się pojawił, tym razem nie szablonowy, co mnie bardzo zaskoczyło.

Z Sekretariatu OC:

"przekazujemy pismo do realizacji."

Nie wiem czy mam się bać czy nie. Co to się wyczynia z tą paczką. :D
No i dupa... trzy dni w plecy :/ Dopiero dziś w 100 % otrzymali potrzebne dokumenty. Ale po niedzieli chyba ta paczka przyjdzie bo z urzędu celnego wyślą ją prosto do mnie?
@Siurek11: Ja zamówiłam na Allegro bluzę ponad miesiąc temu. Opóźnienie w wysyłce z Chin było niesamowite - 2 tygodnie od zamówienia. Kolejny tydzień szła z Chin do Polski, teraz siedzi w Warszawie do tej pory.
Z mojego punktu widzenia kiedy przejdzie kontrolę celną to skierują ją do Urzędu Pocztowego w Twoim regionie. Dopiero stamtąd wyślą ją do Ciebie.
Chociaż sama nie wiem jak dokładnie te paczki idą, bo każdy kto wrzuca