Wpis z mikrobloga

Właśnie byłem świadkiem, jak łatwo jest wbić się na czyjąś pocztę i później to wykorzystać. Mianowicie siedzę aktualnie w bibliotece uczelnianej. Praca magisterska z #informatyka motzno. No i podbijają do komputerów obok (chyba) córka z mamą. Córka typowy #prokuratorboners , mama (chyba) typowy #m--f. dałbym 30 lat, ale sądząc po wieku (chyba) córki mocno zadbana czterdziecha. No i miały problem z logowaniem na tych guwnokompach uniwersyteckich, a że siedzę ze swoim laptokiem, to mówię "zapraszam miłe panie, może pomóc, mam tu laptok z internetem, możecie skorzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)" a one że super, bardzo chętnie bo tylko potrzebują z neta skorzystać i coś tam z płyty odczytać. Mówię, niestety z płytą nie pomogę, bo #macbook Retina motzno, ale internecik jak najbardziej. No to siadajo, szukajo, sprawdzajo pocztę. Zobaczyły jakiś filmik na poczcie, pohihrały się trochę, podziękowały i poszły. Zostawiając przy tym zalogowaną swoją skrzynkę, która na dodatek nazywała imie.nazwisko. Od razu wyłączyłem kartę, bo w ogóle samo to, że patrzyłem przez chwilę na tą pocztę sprawiło, że czułem się źle- w c--j nie lubię czytać cudzych prywatnych rzeczy. No ale jakby jakiś stalkujący stulejarz miał taką sytuację, to buk jeden wie do czego to można wykorzystać ( ͡º ͜ʖ͡º) dlatego apeluję, korzystając z innych komputerów dbajcie o to, żeby korzystać z okna w trybie inkoguto. Pomijam już wszelkie keyloggery i inne takie takie.
#truestory #coolstory #januszeinformatyki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Venro: no właśnie chyba są. O ile jestem w stanie zrozumieć, że osoby starsze nie są w stanie się połapać w obecnej technologii, o tyle nie kumam kompletnie, że rówieśnicy często potrzebują pomocy w jakichś błahych sprawach, nie mówiąc już o zachowaniu jakiekolwiek ostrożności korzystając z komputera. Cóż, wychodzi system edukacji informatyki w gimnazjach/ szkołach średnich, a nawet właściwie na studiach. W obecnych czasach bezpieczeństwo w sieci powinno być przedmiotem
  • Odpowiedz