Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy
Co ja mogę Wam powiedzieć...

Przed chwilą byłem z moją kobietą i małą w żłobku aby zmienić deklaracje.
Okazało się, że zmiana nic nie da nam w punktacji - 81punktów here.

I naszły mnie przemyślenia, że ja i inni ludzie mają #!$%@?.

Jestem ja - jedyny żywiciel domu, moja kobieta - szukająca pracy od paru miesięcy, małe dziecko które chcielibyśmy oddać do żłobka.

W tym momencie jesteśmy na 250 miejscu i na wrzesień nie ma szans już rejestracji, może w następnym roku.

Codziennie biję się z myślami czy już darować sobie tą Polskę i zaryzykować z nadzieją, że będzie lepiej....

Jest mi przykro dodatkowo z powodu tego, że można otrzymać 4 punkty więcej kiedy Rodzina jest objęta nadzorem kuratora jak również tyle samo punktów z tytułu niepełnosprawności dziecka

Pracujesz i odprowadzasz podatki, chcesz aby Twoja kobieta również pracowała co oznacza dodatkową kasę z podatów ale #!$%@? lepiej dokładać do PATOLI i rodzin z niepełnosprawnymi bo oni mają tak ciężko...

#przemyslenia
#emigracja
#zlobki
#dziecko
  • 36
@DyskretnyUrokElegancji: niepełnosprawni dlatego, że to z reguły nie ich wina, że są niepełnosprawni. I jak ustaliliśmy, że nie należy ich utylizować to trzeba im pomóc. Głosuję od zawsze na #!$%@?, a akurat przywileje i socjal dla tej jednej grupy rozumiem i mi nie przeszkadza.
Patologia natomiast powinna tych punktów mieć ze 100 na minusie na start.
@DyskretnyUrokElegancji: i w taki sposób promuje się patologię, pasowałoby, żeby Twoja kobieta zgłosiła parę razy pobicie i poprosiła o nadzór kuratora.

Przykład z mojego życia, z UK, gdzie samotne matki dostają benefity i mieszkania. Moja kuzynka ma dziecko z facetem, ale razem nie mieszkają. W ten sposób ma status samotnej matki. Dziecko widuje ojca w weekendy. Świetny sposób na wychowanie dzieciaka, nie?
@Krs90: a ja miakam kontakt z cyganami, nie dostawali zadnych ulg, zyli za swoje, za wynagrodzenie ze swojej pracy mieli mieszkanie

Ale przeciez w kazdej giminie rozdaja pieniadze cyganom conie?
@wiecejnizjednozwierze: Widzę, że nie rozumiesz.

Oczywiście, że mam pieniądze i warunki ale kiedy już chcę posłać dziecko do żłobka publicznego (żadne zniżki mi nie przysługują ze względu przekroczenia dochodu na członków rodziny) to nie mogę tego zrobić ponieważ normalni ludzie (pracujący, odprowadzający podatki w Warszawie itd) mają tyle samo jak my czyli 81 punktów. W tym momencie Patole dostają więcej punktów bo są patolami. Czy to jest normalne wg Ciebie? Oczywiście
@DyskretnyUrokElegancji: z ciekawości - orientowałeś się jak wygląda sprawa za granicą? Z tego co czasami czytam koszty też potrafią być ogromne (opiekunka itp.).

W Polsce patologią jest fakt, że promując "rodziny" robią wszystko, żeby ludziom życie utrudnić. Potem nie dziwota, że wszyscy będziemy zasuwać do 67, a na emerytury i tak nie można liczyć.