Wpis z mikrobloga

mniej mięśni=lepsza kondycja (lepsze dotlenienie wszystkich mięśni) dlatego wyglądają jak #!$%@?


@ThePr0: No wiem, zbite mają. Ale wygląda to fatalnie, no i ja wolę iść w siłę i masę, niż w lekkoatletykę, tak szczerze. Szacunek do osób co wolą odwrotnie.
@Limonene: Pokazuj zdjęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziewczyny często myślą, że im mega rosną mięśnie, też tak myślałam, a jak popatrzyłam na zdjęcia, to mięśnie mega małe, a ogólnie wyglądałam jak szczapa. Chyba że masz predyspozycje genetyczne.
@Rimfire: stary, wszystko zależy ile będziesz jadł... Jak będziesz dużo #!$%@?ł (ponad bilans kaloryczny) to choćbyś nie wiem ile biegał, to nie będziesz chuderlakiem. A maratończycy są bardzo szczupli, bo zależy im na wynikach, a masa mięśniowa i tłuszczowa w tym przeszkadza... Pomyśl, że biegnąc ileś kilometrów musisz targać dodatkowe kilogramy. Przy sprintach liczy się moc i dystans jest krótki, więc sprinterzy są umięśnieni i im to nie przeszkadza, a pomaga.
@Rimfire:

Musisz mieć dobrą wydolność tlenową i sprawny układ krążenia żeby robić dobrą masę. Nie musisz długo biegać. Zrobisz to również krótkimi interwałami.
Co więcej - interwały budują nawet lepszą wydolność niż długi bieg. Oczywiście nie masz adaptacji mięśni wolnokurczliwych (nas interesują szybkokurczliwe) więc nie przebiegniesz daleko, ale wydolność sercowa jest podobna lub wyższa.

Długotrwałe bieganie aktywuje kinazę AMPK odpowiedzialną za zarządzanie zasobami energii (w tym przypadku jej oszczędzanie), która "rywalizuje"
mniej mięśni=lepsza kondycja


@ThePr0: nie, kondycja to tylko jeden z elementów układanki jaką jest bieganie długodystansowe. Mogę mieć bardzo wysokie VO2Max, ale mało włókien wolnokurczliwych i nie przebiegnę nawet pięciu kilometrów

Można biegać i mieć ładne mięśnie


@ImInLoveWithTheCoco: nie

Jak będziesz dużo #!$%@?ł (ponad bilans kaloryczny) to choćbyś nie wiem ile biegał, to nie będziesz chuderlakiem


@Leniwiec1: tylko zaleje się tłuszczem
@berti: przecież ja nie piszę co ma robić, tylko wyjaśniam, że to czy się chudnie czy nie zależy od bilansu kalorycznego, a nie od samego uprawiania sportu. Jeśli będziesz jadł za dużo to ile sportu byś nie uprawiał to nie będziesz chudł, a możesz spokojnie tyć.
@berti: no tak, a 2+2=4 :-) Ja tylko wyjaśniam, że częste uprawianie sportu wcale nie równa się od razu byciem chuderlakiem ;) bo jeśli chodzi o sylwetkę to ważniejsze jest odżywianie, a jeśli chodzi o mięśnie to jeszcze ćwiczenia siłowe.