Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu

"A teraz uważaj będę obijał Ci mózg"...
Złapałem porządnego nerwa z konfiguracją ubuntu. Ktoś tutaj ogarnął już dzielenie plików między ubuntu a windowsem? Próbuje od 16h z sambą, masa tutoriali, 6 formatów. Śmierć.
Apeluje o pomoc do tych, którzy jakoś to ogarnęli. PW ;-(
  • 27
@DomekC: Ale o co dokładnie chodzi? Jak masz urządzony dysk (partycje)? Z poziomu Linuksa powinieneś móc swobodnie grzebać w partycji Windowsa, o ile nie jest szyfrowana lub win nie jest zahibernowany. W drugą stronę to nie działa, oczywiście.
@qnebra: Tak, na gwałt tego potrzebuję. Ułatwiłoby mi to pracę. Tak, pakuje w zipy i wysyłam na maile (PORAŻKA).
@thrackan jeżeli pytasz o linuxa: to mam 30 gb na /, 8 gb na swapa (tyle ile ram, wiem, wiem...), reszta home.

Od jakiegoś czasu zacząłem przygodę z ubuntu, więc jestem raczej słaby w te klocki. Ale robiłem masę rzeczy, żeby dzielić ten je@#@# katalog, podam ostatnią, np: [ubuntu samba](https://help.ubuntu.com/community/How%20to%20Create%20a%20Network%20Share%20Via%20Samba%20Via%20CLI%20%28Command-line%20interface/Linux%20Terminal%29%20-%20Uncomplicated,%20Simple%20and%20Brief%20Way!)
Zupełnie
@DomekC:
1. Jeśli używasz samby do współdzielenia plików w sieci lokalnej, proponuję skonfigurować serwer samby używając narzędzia: swat - very pomocne maj friend

2. Postaw prosty server ftp i przesyłaj pliki ;-)
@cruc: Mam czerwone uszy z tego wszystkiego i wykop, to moja przed ostatnia deska ratunkowa. Chce dzielić pliki w windowsem, próbowałem z użyciem samby, ale nic nie wychodzi. Szukam pomocy :<
To może inaczej. Ktoś dysponuje jakiś linkiem, który pomógł w konfiguracji dzielenia plików ubuntu <-> windows. Byłbym tak cholernie wdzięczny, że postawiłbym browca.
@cruc: Próbuję skonfigurować sieć, tak, żeby swobodnie wymieniać pliki linux windows, chyba wyjdzie na to, że będzie trzeba polecieć z ftp, skoro to mnie przerosło... TO CO BĘDZIE Z FTP ;<
@nnogi: Ojczę, dziękuję za ten link. Zaraz się za niego zabiorę, pełny nadziei, ale nie wiem czy sąsiadka wytrzyma kolejną falę #!$%@?. Tak tylko za nim za to się zabiorę, dla pewności, coś muszę zrobić po stronie windowsa?