Wpis z mikrobloga

246 700 - 350 = 246 350

Wczorajszy przejazd Katowice - Warszawa

Wyjechałem jeszcze po ciemku, jakoś po 3 rano. Początkowo kierowałem się na Częstochowę gdzie dotarłem jakoś przed godziną 7. Zjadłem tortillę śniadaniową w macu. Trochę się pokręciłem zanim go znalazłem, bo ten w którym zawsze bywałem był jeszcze nieczynny.
Następny "checkpoint" to pierwsza niezaliczona gmina w miarę w kierunku Warszawy a mianowicie Kobiele Wielkie, gdzie wybija mi około 130km. Mniej więcej dotąd wiatr mi pomagał lub nie przeszkadzał. Odtąd już mocniej wiało (z boku albo w twarz).
Zaliczam kilka gmin przyległych do wcześniej zaliczonych i melduję się w Tomaszowie Mazowieckim (około 210km). Dalsza droga to już atak typowo na stolicę. Odcinek do Rawy Mazowieckiej głownie drogami technicznymi wzdłuż S8, z prawie zerowym ruchem samochodowym, więc całkiem przyjemnie.
Kolejne kilkadziesiąt km do Żyrardowa to większości dziurawe drogi i trochę szutrów. Wytelepało mnie ostro, aż zaczęły mnie boleć paznokcie u stóp (niedawno kupiłem nowe buty). Ostatni, najgorszy odcinek, to około 50 km drogą nr 719. Dla mnie katorga - droga bez pobocza, z koleinami przy krawędziach jezdni, samochody mijające na styk. Gdzie tylko się dało uciekałem na chodniki, często przeskakując między stronami.
Zdecydowanie wolę jednak często dziurawe drogi przez zadupia od gminy do gminy niż tego typu i tego stylu jazdy będę się raczej trzymał:)
Na miejsce przybywam jakoś o 21. Jakąś godzinę kręcę się po centrum i wracam do Katowic zdezelowanym pociągiem TLK. Cena 70zł w takich warunkach to moim zdaniem porażka.
Dodatkowe 6 km to powrót z dworca do domu.

To była moja pierwsza wizyta w Warszawie w ogóle i w województwie mazowieckim na rowerze. Nocą centrum robi świetne wrażenie. Byłem za krótko by napisać coś więcej :)

Garstka zdjęć: https://picasaweb.google.com/103328722292581463380/KatowiceWarszawa16052015#6149800569223152786

Link do Endo: http://app.endomondo.com/workouts/524168707/6488624

21 nowych gmin do #zaliczgmine
#100km
#200km
#300km

#rowerowyrownik
byczys - 246 700 - 350 = 246 350

Wczorajszy przejazd Katowice - Warszawa

Wyjech...

źródło: comment_oZlKTgrnize1v4F8tMXF3XHnqm4Cfoh1.jpg

Pobierz
  • 34