Wpis z mikrobloga

To się nazywa bezczelność! Sklep X-kom.pl podpierzył jeden z moich filmów, wrzucił na swojego Facebooka i dokleił do niego chamską reklamę jakiegoś tam swojego szajsu. https://www.facebook.com/XKOMpl/videos/986932058023723/

Żeby duża firma żerowała na darmowej pracy grupki amatorów to jest szczyt szczytów. Nawet linka do autora nie podali. Nawet maila z pytaniem o zgodę. Nic. #oswiadczenie #boldupy #drama #afera #xkom #arhneu
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@archonik: imho załatw ich prawnie, a ew. roszczenia na wybrany dom dziecka. Sami by rozjechali każdą osobę, która używałaby ich loga do promocji swoich materiałów ;-)
  • Odpowiedz
@archonik: W sumie to jest reklama waszej strony w prawym gornym rogu materialu, i na jego poczatku. Moze nie do konca w porzadku sie zachowali, ale czy to kradziez? :P Ciezko to ocenic.

  • Odpowiedz
@SatanD: Tak, to kradzież. Ja zrobiłem ten film i to ja decyduję gdzie i jak może być udostępniany. Po to jest opcja zagnieżdżania z Youtube, żeby z niej korzystać. Ktoś musiał zrippować film z Tuby, wrzucić go specjalnie na profil i zatwierdzić po przetworzeniu. Tego się nie da zrobić "przypadkiem", ani zasłonić prawem do cytatu. Zresztą, co z tego, że jest reklama. Ja się na tę reklamę nie zgadzałem. I
  • Odpowiedz
@archonik: Z jednej strony się z tobą zgadzam ale czuję, że gdybym sam był w takiej sytuacji czyli zrobił fajny filmik a jakiaś firma jednokrotnie wstawiła go na swoją stronę chyba bym to olał i się względnie cieszył, że moje filmy są reklamowane przez innych. Szkoda tylko, że się nie spytali o zgodę.
  • Odpowiedz
@Brel: No, ale mogą go sobie spokojnie wstawić. Po to jest opcja zagnieżdżania filmu z Youtube. I wilk syty i owca cała. Ale ten nie jest zagnieżdżony, ten jest perfidnie wycięty i wrzucony osobno na Facebooka, żeby nie można było łatwo dostać się do źródła. W opisie też ani słowa na ten temat nie ma. Innymi słowy, zakoszono go z premedytacją.
  • Odpowiedz