Wpis z mikrobloga

@bardzospokojnyczlowiek: idac tropem tej logiki zastanowmy sie nad sensownoscia korzystania z samochodow.
Porownaj ile razy za pomoca gladkiej lufy udalo sie przywrocic porzadek prawny bez ofiar a ile razy ktos zginal. Co proponujesz zamiast tego? Gaz za kazdym razem? Wieksze koszta na ktore panstwo i tak nie stac, poza tym sa tez pociski do gladkiej lufy z domieszka gazu, taki pocisk tez moze zrobic krzywde. Z drugiej strony moze ktos ma
Co proponujesz zamiast tego? Gaz za kazdym razem? Wieksze koszta na ktore panstwo i tak nie stac


@nie_swiruj: rzeczywiście, co tydzień na każdym stadionie trzeba gazować, nie stać nas...

idac tropem tej logiki zastanowmy sie nad sensownoscia korzystania z samochodow.

ze skrajności w skrajność. Nie mam statystyk ile razy policja używała broni gładkolufowej i ile osób przez to zginęło, a ile nie. Co nie zmienia faktu, że zginąć nie powinien nikt.
@bardzospokojnyczlowiek: masz statystyki dotyczace stadionowych zadym na wszystkich ligowych boiskach? O tej bys nawet nie uslyszal gdyby nie smierc kibola, mysle, ze tego typu zdarzenia maja miejsce czesciej.
Widzisz z kolei gdyby Dawid z kolegami kogos dopadl i ciezko pobil (nawet nie powodujac smierci) to by byla wielka afera, ze Policja nic nie robi a mieli gladkie lufy w reku.
@nie_swiruj: gdyby. a pamietasz reportera naszego dzinnika z wybitym okiem ? a skopanego na marszu niepodległości ? wszystko to zapewnia super kompetentna i przeszkolona policja. Nie znasz dnia ani godziny. Kiedy jesteś w okolicy polcijanta nie jesteś bezpieczny bo cos mu może na stykach zwierać i Cie zabije. I to bedzie pomyłka.
mysle, ze tego typu zdarzenia maja miejsce czesciej


@nie_swiruj: czyli też nie masz statystyk.

Nie, nie dochodzi częściej. Śledzę dość dobrze co się dzieje na polskich stadionach, rzadko kiedy dochodzi do przerywania meczy.

Widzisz z kolei gdyby Dawid z kolegami kogos dopadl i ciezko pobil (nawet nie powodujac smierci) to by byla wielka afera, ze Policja nic nie robi a mieli gladkie lufy w reku.


I tu dochodzimy znów do sedna
@bardzospokojnyczlowiek: @nie_swiruj: ja pamiętam. Gość odstrzelony w samochodzie parę lat temu. Albo mniej uczciwy - bazarowy handlarz Max Itoya parę lat temu. Czy mało uczciwy ale nadal - parę tygodni temu na przesłuchaniu. Ta ostatnia sprawa co ciekawe trwa bo policjant odpowiada za #!$%@? działanie w związku czym gość zginął.
@bardzospokojnyczlowiek: nie, nie mam, ale chodzilem na mecze A klasy i widywalem pododzialy zwarte wkraczajace na murawe.

Widze, ze bedziemy krecili sie w kolko. Ty uwazasz, ze nikt nie powinien zginac - masz racje, ja powtarzam, ze to nie byla egzekucja. Gdyby kibicowal jak nalezy to nie byloby sprawy a przeciez nie zamkniemy stadionow bo jest to miejsce sportowej rywalizacji i tam tez nie powinien nikt ginac.

@gulamin: pamietam, zycze
Gdyby kibicowal jak nalezy to nie byloby sprawy


@nie_swiruj: nie byłoby sprawy, gdyby policja wpadła na murawę, rozgoniła towarzystwo, zatrzymała tych, których trzeba, a sąd później skazał. Teraz sprawa jest, bo jak widać, mundurowych dalej mamy niewykwaliwfikowanych

aha, ja wcale nie twierdzę, że to była egzekucja. Ale mając broń w ręku, trzeba trochę myśleć. Zwłaszcza, gdy przepisy jasno mówią, że strzelać trzeba w nogi. I nie, gość wcale się nie schylał,
Widziales zeby mieli sily i srodki adekwatne do tego zeby jedynie za pomoca sily fizycznej zalatwic sprawe?
Nie widze technicznej mozliwosci zeby w takiej ilosci rozbiec sie po stadionie (w pelnym umundurowaniu) i robic lapanke. Pokaz mi Policje gdziekolwiek na swiecie, ktora w takiej sytuacji biegalaby za kibolami.
@nie_swiruj: hmm... co do tych przepisów - szukam po internetach, ale być może powielam jakiś mit o tym, jak powinno sie strzelać. A co do łapanek - po to ich tam jest kilkudziesięciu, żeby odcinać od siebie kolejne sektory, a nie strzelać gdzie popadnie. Nie trzeba łapać od razu na meczu, są kamery (na wyposażeniu policji, nie mówię o monitoringu stadionowym na meczu IV ligi, bo na pewno nie ma), identyfikować