Wpis z mikrobloga

@BrewNet: @nie_swiruj: spoko, oglądam film - http://www.wykop.pl/link/2527627/nowy-film-z-zamieszek-na-stadionie-w-knurowie/

nie widzę nikogo, kto biegłby z jakimiś narzędziami, kijami, bejsbolami, nożami, siekerami, czymkolwiek. Chyba aż jedna osoba czymś rzuciła. Jeśli na osoby nieuzbrojone od razu wychodzi się z pistoletami, to z co posłać na tych, którzy jakąś b--ń by w rękach mieli? Czołgo? F-16?

Powstrzymanie zamieszek - tak.
Nadużywanie siły i broni - nie.
  • Odpowiedz
@nie_swiruj: są inne środki - choćby gaz, który jest skuteczny. A nawet bardzo skuteczny, bo miałem tez nieprzyjemność zostać nim potraktowany i widziałem osoby, które po małej dawce nie widziały na oczy przez dwie godziny.

Jeżeli ktoś nie widzi w tej śmierci czegoś nieodpowiedniego i czegoś, co nie powinno mieć miejsca, to nie mamy o czym rozmawiać.
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: Nadużywanie ja p------e XD Typ wzniecał burdę z cumplami, widział, ze policja zainterweniuje, były strzały ostrzegawcze, widział, że policja widzi co się dzieje to nie k---a, nie wrócę na trybuny, pobiegnę jeszcze bliżej. Tam gdzie dostał to może być czysty przypadek uzależniony od wielu czynników, a wy już skazujecie jakby policjant podszedł do obezwładnionego i strzelił mu między oczy.
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: po raz kolejny, to nie byla ostra amunicja, guma na ogol konczy sie siniakiem. Nie uwazam, ze czlowiek zasluzyl na smierc, ale mogl sie spodziewac, ze nic dobrego go nie czeka.
Moim zdaniem Policja i tak boi sie uzywac tego co ma w dyspozycji a tak nie powinno byc. Jest bandyta, jest Policja to nie powinno miec miejsca sytuacja, ze gosc ma w dupie uzbrojone oddzialy i urzadza bijatyke
  • Odpowiedz
Chcesz zyc w kraju, w ktorym bandyci smieja sie organom scigania w twarz?


@nie_swiruj: chcę żyć w kraju, w którym nie grozi mi śmierć z ręki niewykwalifikowanej policji.

Policja nie jest od tego by wymierzać sprawiedliwość społeczną na miejscu, tylko od tego by jak najszybciej zaprowadzić porządek. Jeśli ktoś podczas interwencji ginie, to znaczy, że interwencja była przeprowadzona NIEPRAWIDŁOWO. I tylko o to mi chodzi. Nigdy nie popierałem, nie popieram
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: nie przypominam sobie sytuacji, w ktorej uczciwy obywatel ginie z reki Policji.
Policja jest tez po to aby egzekwowac przestrzegania prawa za pomoca prawnych narzedzi, ktore sa im przyznane, dostali gladka lufe to po to, zeby z niej skorzystac, dostali gumy, nie ostra zeby nikogo nie zabic. To co sie stalo to nieszczesliwy wypadek, nie celowe dzialanie Policji.
Z drugiej strony gdyby Dawid zabral dziecko na mecz, obejrzal go
  • Odpowiedz
nie przypominam sobie sytuacji, w ktorej uczciwy obywatel ginie z reki Policji.


@nie_swiruj: nie przypominam sobie sytuacji, w której nieuczciwy obywatel ginie z ręki policji. Albo bez mniej lub bardziej sprawiedliwego sądu.

Policja jest tez po to aby egzekwowac przestrzegania prawa za pomoca prawnych narzedzi, ktore sa im przyznane, dostali gladka lufe to po to, zeby z niej skorzystac, dostali gumy, nie ostra zeby nikogo nie zabic. To co sie
  • Odpowiedz
@gulamin: za bieganie może i nie ma, ale za brak wyobraźni już się zdarza, jak widać Dawidek takowej nie miał kiedy biegł obok uzbrojonej grupy policjantów w celu spuszczenia komuś w-------u.
  • Odpowiedz