Wpis z mikrobloga

Fundacja Helesińska ubolewa dzisiaj, że niektóre osoby, które są bardzo zdolne, ale mają problemy z matematyką nie mogą uzyskać matury. #


Jeśli ktoś ma problemy ze zdobyciem 30% ze współczesnej bardzo podstawowej pseudo-matury z matematyki, to nie jest bardzo zdolny, ani zdolny, ani nawet przeciętny. Jest skończonym idiotą, który powinien mieć zakaz zbliżania się do uczelni wyższych na odległość mniejszą niż 500 metrów.

#matematyka #edukacja #studbaza #licbaza #oswiadczenie
  • 76
Nie dociera do ciebie, że to nie jest kwestia liczenia, co samej matematyki jako przedmiotu? Sprawdziany z fizyki, elektrotechniki piszę bezproblemowo, gdy dostaje sprawdzian z maty zaczynają mi się trząść łapy


@ruszka: Pytanie: czy to kwestia wrednego nauczyciela, czy czegoś innego? Rozumiem, że kiepski i chamski nauczyciel może bardzo obrzydzić przedmiot. Tylko że matematyka nie jest tu wyjątkiem. Na tej zasadzie uczniowie z wrednymi polonistkami powinni być zwolnieni z matury z
@alkan: odwazne slowa jak na lewaka. Anie jeates przypadkiem dyskalkuliofobem - faszystą ?
Co jak oni sie tacy urodzili ?
murzyni przykladowo, ktorzy maja znacznie nizsza inteligencje dostaja punkty przy rekrutacji na uczelnie za kolor skory.
Moze u nas tez powinno sie takie cos wprowadzic, zeby ekhm ... jak to mowi lewica "wyrownac szanse".
Bedzie wiecej glupich ludzi na uczelniach to bedzie wieksza roznorodnosc!
Trzeba byc tolerancyjnym.
@alkan:

trajektorię pocisku z funkcji trygonometrycznych, to wszystko jest OK, a jak masz rozwiązać równanie trygonometryczne na matematyce to już dupa?


Wiem, że to brzmi niedorzecznie, ale dokładnie tak. Jak tylko dostaję test z maty (w szkole - nie w domu, czy gdziekolwiek indziej), to w głowie mam jedną wielką panikę. Mówię, to nie jest kwestia, że ja tego nie umiem policzyć, nie wiem, to jest może jakiś strach przed porażką,
@ruszka: Po pierwsze, nie nazwałem debilami ludzi kiepskich z matematyki. Doskonale rozumiem, że ludzie mają różne talenty i zainteresowania. Nazwałem tak natomiast ludzi, którzy nie zdali matury podstawowej, która naprawdę jest łatwa i wymaga co najwyżej (w miarę) systematycznej nauki i poznania pewnych schematów. Nie trzeba tam nic wymyślać ani popisywać się kreatywnością. Zadania są sztampowe i typowe. Podstawą studiowania jest właśnie to, że czasami trzeba się pouczyć. ( ͡°
@Rozbojnik_Alibaba: Sarkazm to szczególny przypadek ironii, króliczku. :) Za Słownikiem PWN:

sarkazm «złośliwa ironia, drwina lub szyderstwo» #


A odnośnie mojego wpisu: chodzi mi o to fałszywe litowanie się nad rzekomo nieutalentowanymi matematycznie, którym wręcz łamie się życie zmuszaniem ich do zdawania matury z tego przedmiotu. Zdanie tej matury nie wymaga ani talentu, ani zdolności, tylko odrobiny pracy, poznania schematów i utrwalenia ich przez rozwiązywanie sztampowych zadań. A matematyka w jakiejś
@alkan: W sumie mam podobie jak @ruszka , tylko u mnie jest tak że lubię biologię, polski, historię, chemię, jakąś przedsiębiorczość, gdzie można porozmawiać o sprawach z którymi mamy do czynienia na co dzień. Jako że jestem w technikum informatycznym z rozszerzonym materiałem z matmy, wiem co nieco na ten temat. Wiem, że z matmy nie jestem asem, jestem wyjątkiem z klasy gdyż z przedmiotów powyżej wymienionych miałem głównie same 4
@ruszka: nie wiem czy jesteś świadom jak teraz wygląda podstawowa matma na maturze.

Masz do zdobycia 50 pkt z czego 25 pkt jest za zadania ABCD, czyli 50% (wolę napisać bo marudzisz że matma taka trudna ;) ) Do dyspozycji masz tablice oraz kalkulator. Tablice mają jak dobrze pamiętam 8 stron i zawierają wszystkie potrzebne wzory do rozwiązania tych zadań. Jest kalkulator więc błędy rachunkowe także odpadają.

To zda na to
@mikaliq:

wolę napisać bo marudzisz że matma taka trudna


W sumie w tym momencie powinienem przestać czytać, bo nigdzie nie napisałem, że matma (na maturze podstawowej) jest trudna. Jak byłem w gimnazjum, to w domu również napisałem maturę na 70%. Dyskusja jest o zupełnie czym innym, ale jednak #logikarozowychpaskow i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem daje się we znaki.