Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wraz z moją drugą połówką postanowiliśmy wybrać się na starą stację rozrządową w #katowice muchowiec.
Dawniej była to prężnie działająca stacja rozrządowa, posiadająca dwie grupy torów przyjazdowych i jedną grupę torów kierunkowo-odjazdowych. Działała też druga, pomocnicza górka rozrządowa, zaś od strony zachodniej mieściły się lokomotywownia oraz wagonownia. Niestety, wskutek załamania się przewozów na PKP rozbierano kolejne grupy torów na stacji.
Czas jaki spędziliśmy tam to nieco ponad 2.5h...jakby ktoś chciał dokładniej spenetrować owe miejsce myślę, że 6 godzin to mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W LINKU surowe foty do wglądu.
Lokalizacja-> KLIK
#slask #pkp #urbex #opuszczone
wojtasu - Dzisiaj wraz z moją drugą połówką postanowiliśmy wybrać się na starą stację...

źródło: comment_j2aG8fqwHFSXMAwEPfOkM2zuVc7O4iDL.jpg

Pobierz
  • 10
@emtei: Paaanie tak się spaliłem dzisiaj na tej pustyni, że jak jutro wyjdę na rower to muszę balsam do opalania wziąć :)
Też myślałem, że wpadniemy tam na max 30minut, ale jeśli nie masz pomysłu jak spędzić ciekawie dzień i jest fajna pogoda to polecam :)
@Kuork: nie wchodziliśmy do budynków, głównie to asfalt, piasek :) Nie pozwoliłbym jej wyjść z domu w takich budach jakbyśmy mieli wchodzić gdzieś do środka :D