Wpis z mikrobloga

@Vitious: a wpadłeś na to, że ciężko zrobić niektóre potrawy, bo mięso opanowało już wszystkie kuchenne przepisy obiadowe?
Chcę zmielić kalafiora z ziołami i dodać ciecierzycy? Nie mogę, bo będzie wyglądał jak mielony a mielony to mięso. Gupi wege, upodabnia swoją breję do mięsa.
Chcę zjeść coś z grilla co nie jest surowym warzywem? Nie mogę, bo pasta z tofu i soi ma kształt parówki, a parówka to mięso (taa,
  • Odpowiedz
@Vitious: natomiast chyba znowu natykamy się na taki problem, że ktoś nie rozumie, że ludzie nie jedzą mięsa głównie z powodów etycznych, a nie dlatego, że np. nie podoba im się kształt.
  • Odpowiedz
@Vitious: @aegypius: btw dobrze, że ludzie nie przypieprzają się np. o falafel (dzięki któremu widać, że pomysł zbicia czegoś w kupę i usmażenia nie jest czymś szczególnym i od setek lat zarezerwowanym dla dań mięsnych).
  • Odpowiedz
@Vitious:źle rozumiesz, nie jestem wege i nie dorabiam do tego filozofii (czepianie się, że żarcie wege wygląda jak mięsne jest niepoważne, bo mielony to mieszanka produktów w panierce, smażonych na oleju).
Mięso jem raz na jakiś czas, unikam pseudo mięs i wędlin z marketów a dietę wegetariańską wprowadziłem nie ze względów ideologicznych tylko z czystej ciekawości i chęci poszerzenia horyzontów. Polecam spróbować, a nie słuchać tych wszystkich "męskich mężczyzn" spod
  • Odpowiedz
ja sobie zrobię wege kiełbaski na grilla bo #!$%@? lubię mięso z grilla


@SScherzo: #!$%@?ę to Ty robisz z logiki.

Nawet jak nie chcesz zabijać, to nie nazywaj roślinnego mięsokształtnego produktu mięsem i nie mów, że lubisz mięso. Chyba że miałaś na myśli żywe mięso. Jednak trochę ciężko o takie z grilla. XD
  • Odpowiedz
@czarny_pisak: ale to nie ja nazywam przecież tylko producenci takich produktów. a mięso jadłam przez 21 lat swojego życia, więc wiem jak smakuje i wiem, że je lubię. szczególnie takie z grilla. problem?
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: a czytałaś moje komentarze w ogóle? bo chyba nie, skoro piszesz, że nie jem mięsa, by ratować zwierzęta xD sorry, ale nie chce mi się powtarzać tego samego. odpowiedź jest zawarta powyżej, więc jeśli Cię to ciekawi, to sobie poszukaj. also, może kiedyś przejdę w ogóle na weganizm, chwilowo zdrowie mi nie pozwala.
  • Odpowiedz