Wpis z mikrobloga

Witam mirki.

Wróciłem na wykop po małej przerwie. I przy okazji postanowiłem tu opisać swoją próbę wrócenia do normalnego wyglądu bo zapasłem się niemiłosiernie, a jako że z natury mam wątły kościec, wąskie barki to większość sadła poszła w bebech przez co bez koszulki wyglądam po prostu tragicznie.

Do wakacji zostało równe 2 miesiące. I to dla mnie ostatnia chwila żeby coś zmienić. Cudów nie oczekuje, ale dam z siebie absolutnie WSZYSTKO.

Trochę o mnie: 181cm/88kg, zacząłem się zatuczać od kiedy mam pracę czysto biurową a z wygodnictwa 80% moich obiadów to był fastfood, zalewane wieczorami często i gęsto kilkoma browarami do komputera (ostatnio stwierdziłem przed samym sobą że jednak mam problem z alkoholem). Efekt i obraz tragedii widzicie sami.

Ale do rzeczy:
Przede mną 60 dni próby dojścia do czegoś dzięki czemu nie będę się wstydził zdjąc koszulki na plaży. Nie liczę na spektakularny efekt bo to za mało czasu, ale liczę że podporządkowanie życia przez najbliższe 2 miesiące dobrej diecie, cardio i machania żelastwem da mi końcową satyfakcje. Celem jest maxymalne spłaczenie brzucha i możliwe duże obniżenie BF oraz nabranie trochę mieśnia. Marzeniem (raczej nierealnym ale kto wie :P) jest chociaż zarys kraty na brzuchu ;) No i chciałbym zobaczyć "7" na początku swojej wagi ;) tak 78-79. 10kg w 2 miesiące są jak najbardziej realne.

TRENING: Trening brzucha planuje opierać na ABS II pozostałe grupy mięśni klasyczne FBW 4-5x w tygodniu no i do tego codzienne cardio - w założeniach jest to przeplatanie dni treningiem HIIT i bieganiem

DIETA: Zapewne będzie się zmieniała, ale oparta będzie o najwyższej jakości produkty z grupy z diety ABS z naciskiem na białko głownie z wołowiny 1,5-2g/kg niskimi węglowodanami (max 2g/kg) tłuszcze jeszcze do ustalenia :) Od diety absolutne zero odstępstw, do tego oczywiście zero alkoholu. Cukier (który jest energią) z owoców

SUPLEMENTACJA Odżywka białkowa w ramach ewentualnych braków białkowych, braku czasu na zrobienie mięsa itp Typowo uzupełniająco

Swoje 2 miesięczne zmagania będę opisywał w tagu #2miesiace <-- zapraszam serdecznie do obserwacji a może ktoś się podczepi pod tag i od jutra też przez 2 miesiące powalczy o dobry start w lato? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wpis od jutra codziennie około 22-23 [dieta, trening, przemyślenia] a co 7-10 dni zdjęcia z podstępów.

Przez kilka dni będę swoimi wpisami wieczornymi spamował na #dieta #odchudzanie #mikrokoksy #silownia a później wpisy już tylko pod tagiem #2miesiace

No nic trzymajcie kciuki, start jutro, robie to dla siebie i dla zdrowia (mam nadzieje że te 2 miesiące przy okazji odzwyczai mnie i zmotywuje do porzucenia alkoholu przez który ostatnimi czasy mocno nadużywałem)

Pozdro (òóˇ)

PS ta karta do góry nogami to autoryzacja że zdjęcie jest z dzisiaj (a na nim napisany temat nr 1 dzisiaj na wykopie) to tak na wypadek jakby efekty koncowe była tak przezajebiste że ktoś by pomyślał że zdjęcie jest starsze niż z dzisiaj. No cóż pomarzyć można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzuz - Witam mirki.

Wróciłem na wykop po małej przerwie. I przy okazji postanowiłe...

źródło: comment_fAfojMlNNGzXqi7Nyx5RSKWJbglVrZ4C.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@Nebayh: Dieta będzie się modyfikowała. Białko oparte głównie na piersi kurczaka/wołowinie/wątrobie drobiowej/tuńczyku/makreli Węgle na pełnoziarnistym makaronie/ryżu naturalnym Tłuszcze z masła orzechowego bez cukru/ryby/orzechów do tego masssa warzyw nie chcę się trzymać sztywnej diety tylko trzymać 5-6 posiłków z ogólnym bilansem (powiedzmy bo tu daje sobie czas przemyśleń i czytania do jutra) B 2g/kg W 2g/kg T 1g/kg
  • Odpowiedz
@raczejsmutny: aż tak zdesperowany nie jestem, ma być zdrowo :) a o jakiś spalaczu (legalnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)) może pomyślę ale to raczej w końcowej fazie
  • Odpowiedz
@Dzuz: olej abs, te treningi sa bezsensu.
planki, side planki, russian twist, ab wheel. Skup sie na tych cwiczeniach.
Jak bedziesz robil FBW 4x w tygodniu to jeszcze brzuch dostanie przy przysiadach, wioslach, ciagach.
Gdybys haratal do tego abs czy tam 6 weidera to masz pewne przetrenowanie miesni brzucha.
Bialka dalbym 2,5-3g, przyspiesza przemiana materii. Nie musi byc z wolu, moze byc z kurczaka. Czerwone mieso ma troche lepszy aminogram ale
  • Odpowiedz
@Dzuz: Pro tip, jak redukujesz na high carb, a to wynika z tego co piszesz to ucinaj wegle o 16-18, znaczy zadnych weglowodanow po tej godzinie, tluszcze tez ogranicz, glownie bialko ma isc.
  • Odpowiedz
@Slith: Powyżej 2g/kg białka się trochę cykam bo jednak trochę obciąża to nerki i w okolice 3g/kg nie chciałbym się raczej pchać.

A co ogólnie myślisz o proporcjach w stylu 2g białka 1,5-2 węgli 1g tłuszczu (oczywiście tego zdrowego:)) ??

6 weidera to dla mnie pomyłka, a bardzo obciąża efektów można się nabawić ale równie dobrze można się nabawić przepukliny kresy białej ;)

ostro trenowałem przez 2 lata z jakimiś tam
  • Odpowiedz
@Dzuz: stary masz brzuch jak ja kiedy zaczynałem (miesiąc temu). i u mnie podobnie jak u Ciebie drobne kości a załatwiłem się kiepskim jedzeniem i browarami. Żeniąc się 6 lat temu ważyłem 59 kg (173 cm wzrostu) a w szczytowym okresie miałem 88 kg... Dziś 76. Powodzenia i oczywiście obserwuje tag- nie zaniedbuj go ;)
  • Odpowiedz
@Dzuz: Kalorycznosc diety wychodzi okolo 2100kcal, mysle ze troche malo do ilosci aktywnosci.
Dalbym 2,5g bialka 3g wegli 0,7g tluszczu. Bedzie gdzies 2500-2800kcal. Musisz dac troche wiecej zeby moc potem obcinac wegle jak waga sie zatrzyma. Albo rob low carb z weglami tylko przed treningiem albo po treningu. Ale to juz zalezy, ja na low carb zle sie czuje.
  • Odpowiedz
@Slith: No właśnie zobaczymy jak będę się czuł po low carb, zycie pokaze, jestem mocno zmotywowany ale nie chce paść po sesji silownia/cardio jak obniże za bardzo wegle to organizm mam nadzieje sam się po nie upomnie.

No i planuje jeść bardzo dużo warzyw, oczywście ciężko równać węgle z warzyw do tych z np ryżu ale zawsze jakaś dodatkowa porcja ww :)
  • Odpowiedz
@BojtaS: wiem, za guwniaka latałem kilka lat na korekcyjne zajęcia, było duużo gorzej , a teraz i tak już nic więcej nie zmienie w tej kwestii
  • Odpowiedz