Wpis z mikrobloga

Senior programista internetów (Backbone, Rails)

9:00 - 10:00 wstaję z łóżka i wchodzę na firmowego czata
11:00 kończę jeść śniadanie, odpowiadam na maile i domykam rzeczy z poprzedniego dnia
13:00 przerwa na csa / obiad
14:30 zaczynam pracować nad nowymi taskami
16:30 - 17:00 koniec


#mojdzienwpracy
  • 51
@lucku: kolega wyżej ma na myśli dowcip:

W pewnej firmie nastał nowy dyrektor. Zwołał zebranie wszystkich pracowników:
- Od teraz nastają nowe porządki: Sobota i niedziela są wolne bo to weekend. W poniedziałek odpoczywamy po weekendzie. We wtorek przygotowujemy się psychicznie do pracy. W środę pracujemy. W czwartek odpoczywamy po pracy. W piątek przygotowujemy się do weekendu.
- Czy są jakieś pytania?
- Długo będziemy tak #!$%@?ć?
no to co mam napisać jak każdy task jest inny xD


@lucku: Cokolwiek. Zawsze się da! Wystarczy tylko podejść do wpisu z zamiarem przekazania pewnej informacji, a nie pochwalenia się, ile się zarabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może nieco przesadzam, ale był tu jeden który pisał tak samo, że robi taski i chodzi na meetingi i do tego zapomniał wspomnieć w ogóle w jakiej branży pracuje. I
@lucku: Gratuluję roboty! Możesz mi powiedzieć jaki masz rodzaj umowy? To jest B2B? I rozumiem, żeby pracować zdalnie w jakimkolwiek kraju musisz mieć założoną działalność gospodarczą w Polsce, tak?
@krris: wskazowki masz wyzej, wyslalem z 5 razy CV. remoteok.io i jedziesz, tylko wez pod uwage ze nie we wszystkich technologiach kultura pracy zdalnej jest tak rozwinieta
@lucku: Ruby + Rails bardzo spoko, już nigdy kijem nie tknę Pythona + Django, ruby jest zbyt fajny ;) Choć czasem magia Railsow potrafi zaskoczyć (np. find_by automatycznie stripuje stringi).

Jednak ja Windows + ST3 + Unison (synchro z serwerami). OSX ssie pałkę, taki drogi/ładny linux - to już wolałbym Ubuntu.
@flyer01: osx ze swoim sprzętem jest całkiem dobry do prostszych rzeczy w backendzie i dla frontendowców, do konkretniejszego backendu się nie nadaje - widziałem jak się kolega z tym męczył i od wtedy nie mam zamiaru nawet kupować testowo tego sprzętu, jest za słaby i tego się nie przeskoczy.
@lucku: Dzięki za link do tego serwisu. Kiedyś szukałem w google i kupa gówna się wylewa z różnych serwisów o pracę (remote jobs, telecommute jobs) albo nie ma takiej kategorii jak zdalne tylko po tytułach źle parsowane ogłoszenia. Ogólnie jestem jakiś niedorobiony, że nie potrafię tutaj użyć wyszukiwarki? Klikam po tagach i też #!$%@? :/

edit: strona zawija do kilku tagów ogłoszenie na głównej stronie, a pracodawcy #!$%@?ą ich od groma