Wpis z mikrobloga

Hej czy ktoś z Was jest może w Szkocji a konkretnie w Edynburgu? Czy znacie może jakieś agencje rekrutacyjne, które pomogą mi znaleźć pracę w Szkocji? Chciałbym wysłać CV takiej agencji i żeby resztę zrobili sami. Czy ewentualnie ktoś się orientuje gdzie szukają do pracy PMów do IT albo kogoś na stanowiska Marketing Manager czy Business Development Manager? Jeśli ktoś jest w Edynburgu i mógłby mi ogólnie udzielić jakiś rad to byłbym wdzięczny. #emigracja #emigrujzwykopem #szkocja #scotland #edynburg #edinburgh #uk ##!$%@?
  • 21
  • Odpowiedz
@szancik: Dokładnie tak.
@PrawicowiecKNP: Zależy jaką pracę. Ja znalazłam gównopracę po tygodniu, moja koleżanka po kilku dniach (w okresie wakacyjnym, gastrononia. Jeśli chodzi o IT to kolega szukał i nie było jakoś wielce trudno, po max. 3 tygodniach znalazł pracę w Vodafone.
  • Odpowiedz
@toorgo: @PrawicowiecKNP: Tylko, że ja nie szukałem pracy w kierunku IT. Są proste prace sezonowe, a sezon się powili zaczyna (gorzej, że płacą zazwyczaj minimalną a godziny nie są stabilne).
W IT poszukaj przez np. indeed.co.uk lub gumtree.
  • Odpowiedz
@PrawicowiecKNP: Jakoś najbardziej właśnie chciałbym do Szkocji, w następnej kolejności właśnie Yorkshire. Nie znam się zupełnie na specyfice tamtego rynku pracy. Nigdy nie byłem za granicą w pracy. Wiem jedno, nie chciałbym do Londynu trafić.
  • Odpowiedz
@toorgo: gumtree, emito. Nie wiem czy Ci tyle wystarczy, bo jeszcze depozyt :c Ale może Ci się uda. Poszukaj też jakichś grup na fejsie i zapytaj czy nie ma ktoś na wynajem pokoju.
  • Odpowiedz
@toorgo: Podałeś dobry numer do siebie z polskim kierunkowym :> Do mnie dzwonili, tylko jak coś znaleźli z zapytaniem, czy mi by coś takiego odpowiadało - potwierdzałem, że tak - oni wysyłali moje CV i coś tam o mnie. Następnie czeka się na odpowiedź firmy i jak się spodobałeś to jest jakoś (na miejscu/online) przeprowadzana rozmowa kwalifikacyjna. I jak wszystko pójdzie okej - to firma wychodzi z ofertą i kwotą a
  • Odpowiedz
@wfm125m: Podałem im 0048503xxxxxx -- komórkę. Ktoś tam już raz dzwonił, więc chyba to ogarną :) Tak mi się wydaje. Najgorsze jest to, że ja mam kwalifikacje dobre do sprzedaży w IT i prowadzenia projektów w IT. Nieźle mówię po angielsku, chociaż nie literacko. Boję się, że mogę mieć problem z pracą na początku z moimi kwalifikacjami, bo jednak z tym co ja umiem, przede wszystkim się pracuje językiem i słowem.
  • Odpowiedz
@wfm125m: Chociaż mi się może wydawać, że mówię nieźle. Myślałem o tym, żeby pojechać do Edynburga, znaleźć jakiś pokój i pójść na jakiś intensywny kurs angielskiego żeby się wyszlifować na początku. Zanim znajdę pracę, to i tak pewnie minie z 4-8 tygodni. Także mogę ten czas poświęcić na naukę.
  • Odpowiedz