Wpis z mikrobloga

@DrDevil: Oglądałeś kiedyś tabele exela ze strony UKE? Tam znajdziesz gdzieś wykaz powzwoleń radiowych podzielone na województwa(albo okręgi). Podane sa czestotliwosci i inne ciekawe informacje. Wszystko są to informacje publiczne.
  • Odpowiedz
@POFUR: O no to żeś mi ładną lekturę zafundował na noc ^^. Szkoda tylko, że strony urzędów mają taki bajzel zwykle, że trzeba długo kopać zanim się coś znajdzie.
  • Odpowiedz
@euklides: Na razie znalazłem częstotliwości dla aparatów słuchowych xD. Jeżeli podsłuchiwanie takiego urządzenia polega wyłączeniu na dostrojeniu radiotelefonu/skanera, to w sumie ci ludzie są takimi chodzącymi podsłuchami.
  • Odpowiedz
@DrDevil: Mieszkam blisko PKP Staroniwa więc czasem się uda coś złapać z kanału 2 i 4. Ale mam BARDZO kiepską antenę, więc wszystko ginie w szumach. Plus czasem szumy z TWR EPRZ.
Słucham na SDR, więc jak przeniosę antenę to CB też słychać
  • Odpowiedz
@mandrake13: http://www.hamuniverse.com/jpole.html

Tutaj masz kalkulator do obliczenia każdego z wymiarów dla podanej częstotliwości (najlepiej podać środkową nasłuchiwanego zakresu). Po komponenty pojedź do Leroy i nie zwracaj uwagi na ludzi, którzy będą się dziwnie gapić jak będziesz maszerował przez sklep z długaśną rurą ;).

Jeżeli stwierdzisz, że Cię to przerasta, to możemy się dogadać i wykonam Ci coś takiego.
  • Odpowiedz
@mandrake13: Musisz kupić sobie palnik gazowy taki jak tutaj: http://art-mas.pl/img/p/145-153-large.jpg, a do tego jeszcze cynę i topnik. Wszystkie te rzeczy zwykle leżą na dziale z tymi lutownicami i spoiwami. Można trafić już na komplety: cyna, topnik + jakaś gąbka ścierna do matowienia miejsc łączenia (lepiej lut chwyci).

A co do samego sposobu lutowania, to już znajdziesz pełno poradników w Internecie, zwykle dotyczą one instalacji CO. Większej filozofii w tym nie
  • Odpowiedz
@DrDevil: o kurczę, myślałem że może zwykła lutownica kolbowa + cyna + taśma izolacyjna wystarczą ( ͡° ʖ̯ ͡°) no nic, będę w sklepie to rozejrzę się po cenach i może coś pokombinuję.
W jakiej okolicy mieszkasz?
  • Odpowiedz