Wpis z mikrobloga

Wszystkim mireczkom co tak ochoczo by #!$%@? z Polski gdyby wybuchł konflikt zbrojny polecam autobiografię Stefana Korbońskiego, "Polonia Restituta". Facet kłamał na komisji wojskowej, że ma więcej lat niż miał rzeczywiście, byle tylko pojechać walczyć o swój kraj. Po walkach w okolicach Lwowa walczył w wojnie polsko-bolszewickiej i później w III powstaniu śląskim. Jak gdyby nigdy nic wrócił do gimnazjum do Częstochowy i poprosił o możliwość zdawania matury, pomimo przerwy w nauce. Nauczyciele go dojeżdżali w #!$%@?, ale zdał. A wy #!$%@? co? Uciekacie? Na zachodzie łatwiej? Polska jest #!$%@?? Nie ma o co walczyć bo hurr durr państwo ucisku i fiskus #!$%@?? Poczytajcie sobie o prawdziwych facetach, o męstwie i chwale, bezinteresownej miłości do ziemi swoich przodków.

Nawet mi was nie żal. Wyjeżdżajcie.


#szczerze #gorzkaprawda
  • 154
  • Odpowiedz
@Wybroczyna: mam podwójne obywatelstwo i polskie i białoruskie :) W razie wojny z ruskimi na białorusi na 100% będzie mobilizacja aby pomóc ruskim, teraz pytanie czy mam iść do wojska polskiego i #!$%@?ć z kałacha do moich kuzynów z białorusi, czy też mam iść do wojska białoruskiego i strzelać do rodziny mojej kobiety, moich przyjaciół i znajomych?

  • Odpowiedz
@Wybroczyna: popieram ;) te zasrane przegrywy nie mają żadnych zasad i wartości ;) niech gniją na tej emigracji na wózku widłowym, traktowani jako śmiecie i murzyni do czarnej roboty.
  • Odpowiedz
@Wybroczyna: Ciekawy jestem co mieliby ci do powiedzenia ci wszyscy, którzy zginęli na marne, w jakimś okopie. Na pewno coś bardzo miłego i życzliwego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wybroczyna: Hahahah i nigdy nie wrocimy. Wiesz komu sie najlepiej zyje? Polakom ktorzy podczas WWII uciekli! Powiesz mi moze ze zolnierze AK ktorzy przez nastepne 15 lat po '45 byli wybijani w pien przez wlasnych rodakow to najlepsze zycie ever?
A moze dzisiatki lat komunizmu?
Poznalem paru weteranow Polskich za granica. Wszyscy maja domy, rodziny, wnuki. A u nas? :D Emeryturka za 1000zl !!!!!!!!! ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@Wybroczyna: sami gówno możemy zrobić, zrozum to, człowieku. Francuzi nic nie robili i jak na tym wyszli? Podobnie Brytyjczycy - poczekali, dozbroili się, wzięli ze sobą amerykanów i sowietów i udało się wygrać. My sami nic nie możemy, nie mamy żadnych szans. Pójście na front to albo śmierć, albo niewola. Będą amerykanie, będzie sprzęt, będą warunki - o, wtedy można walczyć o kraj. Pod warunkiem, że tym ku&^om z wiejskiej salutować
  • Odpowiedz
@Wybroczyna: jak to powiedziała kiedyś Wisława Szymborska:

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono"

Może być tak, że ci, którzy najwięcej #!$%@?ą o męstwie będą najszybciej #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wybroczyna: Od walki są wyszkoleni żołnierze, to raz. Aktualnie wojnę wygrywa się jakością sprzętu, a nie ilością ludzi i każdy niewyszkolony człowiek, któremu dadzą do ręki karabin i wskażą gdzie ma strzelać, będzie mięsem armatnim, to dwa.

Ja nie mam zamiaru zostawać mięsem armatnim, ale skoro tobie to odpowiada, to twoja decyzja.
  • Odpowiedz
@Wybroczyna: hej, tamta wojna była do wygrania, powstanie też a państwo miało niepodległość, za obecne walczyć nie należy a walka w przegranej sprawie to samobójstwo.
  • Odpowiedz
@Wybroczyna: Mam walczyć o ludzi którzy na drodze są gotowi mnie zabić żeby dotrzeć do celu 4 minuty szybciej, siedzą mi na bagażniku kiedy ja jadę tylko nieco powyżej przepisowej prędkości?

A może o ludzi którzy życzą mi jak najgorzej widząc mnie w bogatszym samochodzie od tego który oni posiadają?

Walczyć o ludzi którzy pozwalają na uchwalanie niedorzecznego prawa, potem omijających je i przez to stających się winnymi wykroczeniom (dajcie człowieka
  • Odpowiedz
@XpedobearX:
Nie mieszkam w Polsce, a po polsku piszę i mówię, bo znam ten język ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z resztą co przedstawia ten zrzut ekranu? Ja nigdy nie uważałem siebie za prawdziwego polaka, a nasz ukraiński przyjaciel cały czas powtarza że jest PRAWDZIWYM POLAKIEM, ale jak ktoś wjedzie na ukropów to "hurr durr jak śmiesz polaku robaku szkalować Wielką Ukrainę" ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz