Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Baaarrrddzzoooo powoli zaczynam rozgladac sie za pierwszym autem, teraz kupowac nie bede, ale chcialbym pomalutku robic rozeznanie w rynku.
Co bym od auta oczekiwal:
- aby bylo duze, po rozlozeniu siedzen z tylu mialo sensowna ilosc w miare plaskiej przestrzeni, najmilej widziane kombi, potem hatchbacki. Sedany nie.
- by mialo automata, mile widziana klimatyzacja, elektryka szyb i lusterek
- silnik - osiagi nie maja dla mnie absolutnie zadnego znaczenia, wiekszosc odpalen silnika konczyla by sie krotkimi trasami miejskimi wiec podejrzewam ze ropniak i lpg nie bylyby najlepszym wyborem, wiec raczej mala benzyna.
- mile widziana bezawaryjnosc, pod ktora rozumiem "raczej nie stanie nagle w trasie i nie bede ladowal majatku podczas okresowych przegladow"
- budzet - generalnie im mniej tym lepiej, auto to nie inwestycja, ale rozumiem ze nie ma nic za darmo. Nie chcialbym przekroczyc 15k, i to ustalmy na razie gorna granica.
- by nie palilo jak smok. Wiem, stary benzyniak w duzym aucie ma swoje prawa, ale wolalbym aby przy spokojnej jezdzie w miescie nie przekraczalo powiedzmy 10l/100km...

Na co uwage zwrocilem do tej pory:
- Opel Astra 2, podobno taniutki i jest to idealne auto na poczatek, ewentualnie Omega albo Vectra
- Volkswagen Passat. Ja wiem ze to januszmobil, ale maly benzyniak bez gazu chyba nie powinien byc zajechany
- Ford Mondeo / Focus
- Mazda 323 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Nissan Primera

I tu moje pytanie - co byscie mi poradzili? Co jeszcze wziac pod uwage, co odrzucic? Zdaje sobie sprawe ze najwazniejszy bedzie inwidualny stan auta, ale chodzi mi o ogolne porady.
#motoryzacja #samochody
  • 15
  • 0
Vectra motzno spoko. Jeżeli masz do 15k to spokojnie znajdziesz nawet Vectre C w bardzo dobrym stanie. Osobiście miałem też Focusa I tyle, że diesla. Wytrzymałe auto a naprawy w granicach rozsądku. Po mieście brał 7-8l przy spokojnej jezdzie. Te mogę polecić, reszty nie miałem okazji testować.
@Andrzej_K: @DryfWiatrowZachodnich: Legacy III w tej cenie spoko, tylko trzeba czasem się naszukać pewnego egzemplarza. Za to większość ma automatyczne skrzynie a klimatyzację i pełną elektrykę już wszystkie.
Forester też spoko, z tym, że oba te samochody wymagają zaakceptowania ich wyglądu, za to odwdzięczają się w każdych warunkach. Z tych lat (Legacy III) są niezawodne. No i po zakupie subaru, prawdopodobnie następny samochód za parę lat to też będą plejady
@DryfWiatrowZachodnich: odpuść automat bo zwiększa spalanie no i jak coś się wysypie to $$$. astra 2 ok ale tylko silnik 1.6. Omega nie bo rdza je zjada od środka i to też samochód nie do miasta (spalanie) za to mega wygodny. Golf 4 z 1.6 całkiem rozsądny wybór. Octavia I 1.6 To samo co golf w sumie ale łatwiej znaleźć w dobrym stanie z pierwszych rąk. Jak nie interesuje cię wygląd
@MicMic: O, dzieki, obejrzalem i na 1. rzut oka bardzo obiecujaco wyglada, szkoda ze tam malo 2.0 ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jednak wezme pod uwage, dzieki raz jeszcze.
@Andrzej_K: @macq2309: Subaru kombi to moj carboner, jednak z tego co wyczytalem maja AWD. Nie potrzebuje, zwieksza spalanie, wieksze koszta jak sie cos popsuje. Takie auta zajebiscie mi sie podobaja, ale na chwile obecna sie ich nieco
@DryfWiatrowZachodnich: pewnie masz rację z tym, że jeśli się coś zepsuje to koszt jest większy.
Natomiast od siebie mogę krótko napisać, że:
- Outback z końca 2005 roku
- Obecnie 228.000 kilometrów
- Zero awarii związanych z AWD
- Mnóstwo korzyści związanych z AWD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Zwiększanie spalania? To już chyba bardziej się liczy wiatr i opony razem wzięte, jeśli ktoś jeździ z głową.
Pobierz macq2309 - @DryfWiatrowZachodnich: pewnie masz rację z tym, że jeśli się coś zepsuje ...
źródło: comment_uXKcKPP1ACf2mM1EsAE6YwaSDuY28UzA.jpg
@DryfWiatrowZachodnich: A to mój rekord na tej samej trasie, przyznam, że powtórzyć się tego nie udało, natomiast zbliżyć do tego - i owszem. Bez jakichś szczególnych wyrzeczeń, wystarczy planować jazdę i hamować silnikiem kiedy jest okazja.
Aż zrobiłem film wtedy z licznikiem kilometrów, żeby nie było, że to chwilowe spalanie, albo takie z jednego kilometra jazdy z górki. Mam go gdzieś na dysku.
Pobierz macq2309 - @DryfWiatrowZachodnich: A to mój rekord na tej samej trasie, przyznam, że ...
źródło: comment_7Bv5UYtSLIyGMzFrKUonN4sIQXR9xHjB.jpg
@macq2309: @Andrzej_K: Wszystko pieknie, ladnie i subaruboner rosnie, a jednak niepokoi mnie to spalanie :( Zajrzalem na otomoto, szybkie sledztwo mowi o 12-14 litach w miescie dla Forestera 2.0 [wyzej isc nie chce, dla wlasnego bezpieczenstwa], podejrzewam ze Legacy niewiele mniej, taki wynalazek jak Impreza kombi 1.6 4x4 automat raportu nie ma niestety.
Auta, jak dla mnie, niesamowicie ladne i jesli naprawde nie ma problemu z awaryjnoscia to tak wedlug
@DryfWiatrowZachodnich: Bierz Mondeo albo Focusa. Nie są to najpiękniejsze auta ale za to nie bedzie problemu z sewisem i częściami. Subaru może i fajne ale jeśli to Twoj pierwszy samochód to wstrzymaj się. Sam nie dawno kupowałem swój pierwszy samochód i wiem jak dużo jest problemu z tym