Wpis z mikrobloga

Czasem jestem w szoku w jakim ludzie są szoku, gdy w internecie widzą coś co wczesniej mieli w szkole.


@szymon_jude: ale internet ma znacznie lepsze narzędzia do tego, żeby przedstawić to w przekonywujący i działający na wyobraźnię sposób. Oczywiście, że uczyłam się tego w szkole, ale żaden nauczyciel nie zadał sobie trudu, żeby nie tylko o tym powiedzieć, ale jakoś to pokazać; w podręczniku, który miałam też jakoś niewiele o tym
@pausznurek:

żaden nauczyciel nie zadał sobie trudu

w podręczniku (...) też jakoś niewiele o tym było

albo jestem za stara, albo za młoda

albo powinnam ci zazdrościć zaangażowanych nauczycieli


wszyscy winni tylko nie Ty ( ͡º ͜ʖ͡º)
@szymon_jude: tak, akurat nie mam sobie nic do zarzucenia, zawsze lubiłam tego typu ciekawostki i szukałam ich sama. chodziło mi raczej o to, że tego typu wiedzę w takiej formie znalazłabym raczej na Discovery albo National Geographic, bo w szkole mogla być ona przekazana, ale tylko w formie słownej i niezbyt działającej na wyobraźnię.
@pausznurek:

nie mam sobie nic do zarzucenia

tylko w formie słownej

No chyba nie. Polecam przypomniec sobie odwzorowanie kartograficzne, mapy i takie tam obrazki.
Plus skoro "lubiłas tego typu ciekawostki" to aż dziwne, ze nigdy nie przeglądałaś atlasów (już wgle odbiegając od tego, ze na 95% przegladaliscie je w szkole).

Akurat na geografii była masa "nietekstu", wystarczyło im sie przyjrzec zamiast jesć w tym czasie klej ( ͡° ͜ʖ