Wpis z mikrobloga

#liferay #java #programowanie #soap ?

Mam zwykla samodzielna aplikacje w Javie i lacze sie z liferay za pomoca soap api liferay czy jak to sie tam zwie :D

no i wszystko ladnie, pieknie. Loguje sie, moge stworzyc nowego uzytkownika. Oczywiscie aplikacja konsolowa.

no i chce utworzyc nowy folder i dodac potem jakis plik w Document Library w liferay. No i tutaj jest problem, wypluwa mi takie cos :/

mar 11, 2015 1:50:16 PM com.liferay.portal.kernel.log.Jdk14LogImpl error
GRAVE: BeanLocator is null
Program Stopped
java.lang.Exception: Stack trace
at java.lang.Thread.dumpStack(Unknown Source)
at com.liferay.portal.kernel.bean.PortalBeanLocatorUtil.locate(PortalBeanLocatorUtil.java:74)
at com.liferay.portlet.documentlibrary.service.DLAppServiceUtil.getService(DLAppServiceUtil.java:2505)
at com.liferay.portlet.documentlibrary.service.DLAppServiceUtil.addFolder(DLAppServiceUtil.java:246)
at soap.myTest.LiferaySoapClient.main(LiferaySoapClient.java:124)

jak to rozwiazac? jak mowie to jest zwykla aplikacja konsolowa w javie :/ i patrzac w internecie nie za bardzo znalazlem rozwiazanie tego problemu niestety :/ ktore by u mnie zadzialo :(
  • 3
@superlogin: dzięki. Chyba tak bede musiał tak zrobić :/. No i jak mówisz. Czasami jest zajebiscie. Ale ja mam to szczęście ze zawsze mi sie trafia jakieś dziwne błędy. Oczywiście ten błąd jest znany im. Podali nawet trzy rozwiązania. Szkoda ze sa albo dla serwera tomcat. I chyba jboss oraz dla portletow. Bo jeszcze jedno pytanie bo jak wywali mi błąd po stronie aplikacji, to chyba nic nie da jak zrobię
Ale ja mam to szczęście ze zawsze mi sie trafia jakieś dziwne błędy.


@porque: hah, to nie "szczęście", Liferay jest po prostu #!$%@? :D. Rzeczy albo działają dziwnie, albo są zabugowane w cholerę.

BeanLocator to, z tego co pamiętam, po prostu wyszukuje beany w Springu. Masz w ogóle wystartowany context Springa w tej swojej aplikacji? W ogóle nie jestem pewny, czy tak się da, wykorzystać poza serwerem DLAppServiceUtil. Tam są jakieś