Wpis z mikrobloga

Witajcie mircy, właśnie skończyłem prostą aplikację w Django i nie jest tak kolorowo jak miało być ( ͡° ʖ̯ ͡°) owszem, Django bardzo wszystko ułatwia i przyśpiesza, ale kojarzy mi się to z Unity 3d - super mega extra, dopóki coś nie przestanie działać, albo będziesz chciał zrobić coś bardzo dziwnego i trzeba robić jakieś kombinacje.
Z oferty frameworków widziałem jeszcze asp.net, spring i hibernate, który z nich jest lepszy? Bardzo lubię pythona, ale dłubanie w tym Django coś mi nie podchodzi za bardzo.




#programowanie #django #spring #hibernate #aspnet #dotnet
  • 15
@Ragnarokk: Musi to być naprawdę czymś mocno niestandardowym. Robienie kolejnego frameworka samemu to pokonywanie drogi, którą inni już przeszli. Co za tym idzie, przeważnie popełnianie tych samych błędów. Lepiej użyć czegoś, co najlepiej pasuje do rozwiązywanego problemu. Robienie czegoś samemu to ostateczność.
@glowny_janusz:
Owszem. Ale czasem ostateczność jest konieczna. Można też wziąć półśrodek, czyli lżejszy framework (np. Sinatra zamiast Railsów)
No i frameworki mają jeszcze jedną wadę - przez to że ładują rzeczy, których nie zawsze potrzebujemy tracimy także na wydajności.
@Szarlejowiec: @notauser:
Chodzi o to, że czułem się jakbym rzeźbił w skale, co jakiś czas trafiając na małe kawałki granitu w marmurze, które musiałem wydłubać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Konkretów już nie pamiętam, ale zaraz przejrzę kod i sobie przypomnę co mnie wkurzyło ( ͡°( ͡° ͜ʖ