Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłem u dentysty wyrwać jednego z dwóch zębów (5-ki), które wyrosły mi na podniebieniu. Tak, tak...dość częsta przypadłość. ALE! Podobno mój przedtrzonowiec to szczególny okaz ( ͡ ͜ʖ ͡).

Lekarz, który wykonywał zabieg to konkretna babka, stomatolog chirurg, specjalizuje się w takich przypadkach, leczę u niej zęby już od dłuższego czasu. Wreszcie po konsultacji z ortodontą zdecydowaliśmy się na ekstrakcję, ząb tylko przeszkadza. W trójkącie, który się utworzył trudno czyścić 4-kę i 6-kę.
Nie stresowałem się zbytnio... aż do zabiegu. Solidne znieczulenie, rozmowa, wyjaśnienia i do boju. W trakcie 2 razy robiła RTG, ząb siedział tak mocno, że wreszcie poszła po córkę (btw. studentkę medycyny) i we dwie zaczęły się mocować z moim uzębieniem (wszystko pełen profesjonalizm, perfekcyjna, doświadczona specjalistka, przyjeżdżają do niej z daleka). Trzeszczało niczym plastiki w Passacie, miałem wrażenie, że wyciąga mi zębola aż z mózgu. Wreszcie po 40-50 minutach wyrabowała TO (PIC RELATED).

Co w tym specjalnego?
1. Rozmiar jest dość pokaźny ( ͡° ͜ʖ ͡°).
2. NAJCIEKAWSZE! Normalna 5-ka (przedtrzonowiec) ma jeden korzeń, moja dwa XD

Pani doktor podsumowała:


#medycyna | #zeby | #stomatologia | #dentysta
#coolstory | #truestory
k.....k - Dzisiaj byłem u dentysty wyrwać jednego z dwóch zębów (5-ki), które wyrosły...

źródło: comment_RlRdiUlD6S5M4U9JaZi3n2oSUOiaNrWe.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@Limonene: Daj kawałek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi np po usunięciu mleczaków nie urosły 5 piątki na dole, stomatolog stwierdził, że nie mam zalążków i nic z tego nie będzie, no i nie było ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dawid12181: Nie szkodzi :)

@konstruktywny_krytyk: No największy ból trwał przez te pierwsze 3 dni, robiłem wszystko normalnie ze znieczuleniem, ale wiadomo po godzince znieczulenie zeszło i zaczęło boleć jak holera. Dentysta mówił, żebym do 4 godzin po zabiegu niczego nie jadł, a potem przez jakiś czas jadł i pił tylko o temperaturze "w miarę" czyli ani za gorące ani za zimne.

Jak nie mogłem spać to brałem ibuprom i po
  • Odpowiedz
  • 2
@kumba: Nie wygląda tak efektownie, zaszło skrzepem :). W sumie to samo miesce mnie tak nie boli, ale sąsiednie zęby owszem. Mówiła, że tak może być, w sumie zrobiliśmy niezłe przemeblowanie.
  • Odpowiedz