Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłem u dentysty wyrwać jednego z dwóch zębów (5-ki), które wyrosły mi na podniebieniu. Tak, tak...dość częsta przypadłość. ALE! Podobno mój przedtrzonowiec to szczególny okaz ( ͡ ͜ʖ ͡).

Lekarz, który wykonywał zabieg to konkretna babka, stomatolog chirurg, specjalizuje się w takich przypadkach, leczę u niej zęby już od dłuższego czasu. Wreszcie po konsultacji z ortodontą zdecydowaliśmy się na ekstrakcję, ząb tylko przeszkadza. W trójkącie, który się utworzył trudno czyścić 4-kę i 6-kę.
Nie stresowałem się zbytnio... aż do zabiegu. Solidne znieczulenie, rozmowa, wyjaśnienia i do boju. W trakcie 2 razy robiła RTG, ząb siedział tak mocno, że wreszcie poszła po córkę (btw. studentkę medycyny) i we dwie zaczęły się mocować z moim uzębieniem (wszystko pełen profesjonalizm, perfekcyjna, doświadczona specjalistka, przyjeżdżają do niej z daleka). Trzeszczało niczym plastiki w Passacie, miałem wrażenie, że wyciąga mi zębola aż z mózgu. Wreszcie po 40-50 minutach wyrabowała TO (PIC RELATED).

Co w tym specjalnego?
1. Rozmiar jest dość pokaźny ( ͡° ͜ʖ ͡°).
2. NAJCIEKAWSZE! Normalna 5-ka (przedtrzonowiec) ma jeden korzeń, moja dwa XD

Pani doktor podsumowała:


#medycyna | #zeby | #stomatologia | #dentysta
#coolstory | #truestory
Pobierz
źródło: comment_RlRdiUlD6S5M4U9JaZi3n2oSUOiaNrWe.jpg
  • 62
@konstruktywny_krytyk: miałem dokładnie to samo :-)
co z podniebieniem, dziura jest czy zaszyli? U mnie trwało to trochę ponad godzinę. #!$%@? był równie pokaźny, co Twój. Pamiętam, że dziura po zębie zasklepiała się ze dwa tygodnie, zanim mogłem spokojnie z powrotem coś zjeść, w tym czasie głównie zupy i jogurty. Gorączkowałem przez 4 dni.
@konstruktywny_krytyk: Ja podczas ostatniej wizyty u dentysty dowiedzialem się, że moje zęby mają korzenie na ponad 2 centymetry. Więc jeśli będę miał wyrywane, a czekają mnie na pewno ósemki i być może jedna szóstka, to będę odczuwał coś podobnego, a zęby po wyjęciu będą podobnego rozmiaru...